Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Forum Bez frází Barbory Černoškové

O házenkářské zlato budou hrát Francouzky s Norkami

Je jasno o finalistkách světového házenkářského šampionátu. Po napínavé bitvě se prvními staly hráčky Francie, které v těsném utkání porazily Dánsko 23:22. Dánské hráčky přitom po většinu utkání vedly. Druhé semifinále poté lépe zvládly Norky. Seveřanky po nerozhodném prvním poločase zvítězily nad domácími Španělkami 27:20.

Francouzky, které dosud jediný světový titul získaly na předminulém šampionátu v roce 2017 v Německu, vydřely výhru až v koncovce. Dánky si celý zápas udržovaly mírný náskok, první poločas vyhrály 12:10 a ve druhé půli vedly až o čtyři branky.

Závěr ale zvládly lépe olympijské vítězky. Pět minut před koncem vyrovnaly na 21:21, vzápětí se poprvé dostaly do vedení a výhru už uhájily.

Norské házenkářky budou útočit na čtvrté zlato z mistrovství světa, které ovládly naposledy před šesti lety. Pokud uspějí, vystřídají Německo na pozici druhé nejúspěšnější země v historii šampionátů. Rekordmanem je Rusko se sedmi tituly.

Seveřanky oplatily španělskému týmu semifinálovou porážku z minulého MS. První poločas skončil nerozhodně 11:11, ale pak už měly navrch jednoznačně norské hráčky. Osmi góly přispěla k postupu Mörková, sedm branek nastřílela Daleová.

Mistrovství světa házenkářek ve Španělsku - semifinále (Granollers):

Francie - Dánsko 23:22 (10:12), Norsko - Španělsko 27:21 (11:11).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články