Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Norské házenkářky ovládly počtvrté za sebou evropský šampionát

Herning (Dánsko) – Norské házenkářky potvrdily svou dominanci na starém kontinentu, když vyhrály mistrovství Evropy počtvrté za sebou. Ve finálovém utkání v dánském Herningu porazily výběr Švédska 25:20, v zápase ale pořádně nadřely. Se Švédkami, které je jako jediné na turnaji už dokázaly porazit, dokonce prohrály první poločas 10:11, po přestávce ale zabraly a vítězství už si vzít nenechaly. Vítězstvím si navíc zajistily už v předstihu účast na olympiádě 2012 v Londýně, kde budou obhajovat zlato z Pekingu.

Norské házenkářky slaví evropský titul
zdroj: AP Photo

Pro švédský výběr byl už postup do semifinále největším úspěchem v historii, díky stříbru si navíc Švédky zajistily účast na mistrovství světa v Brazílii. Kromě obou finalistů se tam kvalifikovaly i Rumunky, které si v duelu o třetí místo poradily s domácím Dánskem 16:15. 

Pro domácí házenkářky tak končí mistrovství s hořkou příchutí, nejenže nezískaly kýžený bronz, ale o účast na mistrovství světa budou muset bojovat v play-off – dnešní los jim přisoudil tým Polska. Svého soupeře pro play-off se dnes dozvěděly také české házenkářky, v cestě do Brazílie jim stojí tým Černé Hory. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy