Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Nic než výhra. Házenkářky startují kvalifikaci na ME s Portugalskem

České házenkářky načínají kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v roce 2020. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného přivítají v Olomouci Portugalsko a proti papírově nejslabšímu týmu čtyřčlenné skupiny neberou nic jiného než vítězství. Přímý přenos vysílá ČT sport a web ctsport.cz od 20:05.

Jan Bašný s českými házenkářkami
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

V sobotu reprezentantky v druhém utkání nastoupí ve Skopje proti Severní Makedonii, zbývajícím soupeřem je Švédsko. Na šampionát do Norska a Dánska postoupí první dva týmy z každé čtyřčlenné kvalifikační skupiny.

"Myslím, že je to hratelnější skupina než předchozí dvě kvalifikační. Pokud z ní nepostoupíme, nebudeme se mít na co vymlouvat. Určitě jsme na postup z druhého místa favoritem, uvidíme, jak se této role zhostíme," řekl Bašný.

Je nám líto, video expirovalo.
Házenkářky před startem kvalifikace řeší problém. Hrbková si natrhla sval

Klíčové pro jeho tým bude do bojů o šampionát dobře vstoupit. S Portugalskem se Češky utkaly v kvalifikační skupině o Euro 2014 a připsaly si dvě hladké výhry. Soupeř z Pyrenejského poloostrova dosud startoval na závěrečném turnaji jen v roce 2008.

"Portugalsko je soupeř, který se na první pohled jeví jako nejslabší, ale už letní výsledky všech juniorských a dorosteneckých výběrů ukázaly, že házená v Portugalsku má vzestupnou tendenci a prožívá jakýsi boom. Studovali jsme samozřejmě zápasy Portugalska z poslední sezony. Jsou to velice kvalitní utkání, je tam spousta hráček, které hrají v zahraničních ligách, družstvo má velkou kvalitu a jeho předvedená hra byla lepší než výsledky," uvedl Bašný.

"Proti Rusku třeba držely Portugalky 40 minut vyrovnané skóre. Tento tým se tak rozhodně nejeví jako slabý soupeř. K zápasu přistoupíme s pokorou a velkým respektem. Pokud ale chceme postoupit na Euro, s ničím jiným než s výhrou se nemůžeme spokojit," dodal Bašný.

Domácímu favoritovi bude chybět jedna z opor Michaela Hrbková, která se zranila ve víkendovém utkání bundesligy.

Český celek startoval na třech z posledních čtyř mistrovství Evropy a na minulém Euru skončil na 15. místě. Na prosincový světový šampionát se reprezentantky o jeden gól nekvalifikovaly.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy