Paralympijský magazín

Neporazitelnost Mostu skončila. Oslabené Černé anděly porazily Michalovce

Série vítězství házenkářek Mostu v interlize je u konce. "Černí andělé" poprvé v ročníku padli v Michalovcích po výsledku 24:31. Lídryně soutěže se kvůli nedělnímu utkání v Poháru EHF přestavily na hřišti interligových mistryň ve značně oslabené sestavě.

Lucia Mikulčík z Mostu
zdroj: ČTK autor: Zavoral Libor

Trenér Peter Dávid poslal do Michalovců pouze jedenáct hráček, z toho devět dorostenek a dvě zkušené členky A týmu, a místo sebe asistenta Ondřeje Václavka. Baník čeká v neděli první duel 3. kola Poháru EHF na palubovce ruské Zvezdy Zvenigorod.

Oslabený český mistr v utkání poprvé skóroval až v 5. minutě a první poločas prohrál o osm branek (10:18). V druhé půli se sice Most v jeden moment přiblížil Iuventě na rozdíl čtyř gólů, slovenský šampion však drama nepřipustil.

Navzdory porážce zůstal Most v čele tabulky, druhé Michalovce mají o tři body méně a zápas k dobru.