Dohráno MOL Cup

Němci ustáli dramatickou koncovku. Norové i Dáni stále bez ztráty

Napínavý duel o první místo ve skupině rozhodly až poslední sekundy. V nich pevné nervy udrželi házenkáři Německa, kteří si těsnou výhrou 34:33 nad Srbskem připsali druhé vítězství na šampionátu. Stoprocentní zůstává i Nizozemsko s Egyptem a severské duo Norsko-Dánsko. Belgie v souboji s výběrem Tuniska urvala potřebné první vítězství 31:29. Další zápasy světového šampionátu sledujte v přímých přenosech exkluzivně na ČT sport Plus.

Belgičtí házenkáři ustáli v dramatickém souboji s Tuniskem napínavou koncovku a ve vyrovnané skupině zapsali první důležité vítězství 31:29. Se čtyřmi body vede švédskou skupinu H stoprocentní Dánsko, které si smlslo na Bahrajnu 36:21.

V dechberoucím a nervy drásajícím duelu Srbové náskok Německa nakonec do remízy dotáhnout nestačili. I přes tlak v posledních sekundách, kdy Miloš Orbović dokázal smazat německý náskok na rozdíl jedné branky, nakonec prohráli 33:34. Němce podržel hlavně stoprocentní výkon křídelníka Lukase Mertense. Němečtí reprezentanti si tak pojistili čelní pozici skupiny E. Naopak poslední zůstává po prohře s Katarem 24:29 Alžírsko.

Bez porážky turnajem zatím prochází výběr Nizozemka, který smázl Severní Makedonii rozdílem 34:24. Bezstrátovou bilanci dvou výher a první místo ve skupině G si po výhře 30:19 zajistili házenkáři Egypta. Norové předvedli další střeleckou show a nad Argentinou díky druhé půli zápasu zvítězili 32:21.

Do herní pohody se po pětiminutové smršti trojice Sarać, Glavas a Jelinić v desáté minutě dostal výběr chorvatské reprezentace. O výprasku USA rozhodli házenkáři již v první polovině utkání, kdy nastříleli parádních 20 branek, tedy o 10 více než jejich soupeři. Nakonec svoji první výhru na šampionátu ukončili za stavu 40:22 a nezdaru s Egyptem na mistrovství světa začali nanovo.