Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP v short tracku Drážďany

Němci si poradili s Nizozemskem, Egypt i Norsko si zajistily postup

Ani ve čtvrtém utkání MS nenalezli házenkáři Egypta přemožitele a zajistili si postup do vyřazovací části. Stejnou bilanci drží i Norové, kteří s přehledem přehráli Katar 30:17. Německo po výhře nad Nizozemskem čeká boj o první místo ve skupině tři. Na první výhru v turnaji naopak nadále čeká Argentina, která podlehla Srbsku 22:28 a ve třetí skupině nadále zůstává poslední. Belgičané pak nestačili na favorizované Chorvatsko. 

Favorit nezaváhal

Ve čtvrtém utkání na sebe ve čtvrté skupině MS házenkářů narazilo Chorvatsko s Belgií. Jakožto jasný favorit vstupovali do duelu Chorvaté. A žádné překvapení rozhodně nechtěli připustit.

Do první poloviny vstoupili přesvědčivým výkonem a ujali se brzkého vedení. Do kabin odcházeli oba celky za stavu 21:13 ve prospěch favorita. Ačkoliv v druhé polovině utkání Chorvaté z tempa úvodní části ubrali, průběh nadále kontrolovali a zapsali druhou výhru na letošním turnaji. Belgii tak na turnaji stále čeká na své první vítězství.

Hvězdný Wolff

Famózním výkonem se v duelu Německa s Nizozemskem blýskl brankář Andreas Wolff, který pomohl k výhře Německa 33:26. Za svůj výkon si vysloužil ocenění pro nejlepšího hráče utkání.

Němci stejně jako Norové drží ve třetí skupině neporazitelnost a o prvenství v tabulce se rozhodne až ve vzájemném duelu. 

Konec na MS pro Skorupu

Trestem na dva zápasy skončilo kousnutí amerického házenkáře Paula Skorupy. Skorupa kousl v průběhu utkání s Bahrajnem protivníka do ruky. Samotný Američan vinu od začátku popíral, nicméně do průběhu šampionátu již nezasáhne.

 "Všechny námitky byly k ničemu, mistrovství světa pro mě skončilo. To rozhodnutí je úplně špatně. Jsem z toho smutný," uvedl. Skorupa tvrdí, že nešlo o kousnutí. Prý se jen snažil soupeři sevřít bradou ruku. "Jsem ve složité situaci, musím se s tím nějak smířit. Ať říkám, co chci, pořád jsem ten špatný," uvedl.

Výsledky osmifinálových skupin mistrovství světa házenkářů

Skupina III (Katovice):
Srbsko - Argentina 28:22 (12:10), Katar - Norsko 17:30 (9:14), Nizozemsko - Německo 26:33 (12:15).

Skupina IV (Malmö):
Bahrajn - Egypt 22:26 (9:13), Chorvatsko - Belgie 34:26 (21:13), USA - Dánsko 24:33 (10:18).

Hlavní zprávy

Nejčtenější články