Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

Nedáme trhák, hodíme míč do ruky. Tyto chyby v útoku bývají rozhodující, litoval Filip

I třetí utkání ve čtvrtfinálové skupině mistrovství Evropy jeho svěřenci prohráli. Kouč Jan Filip s týmem musel skousnout těsnou porážku 21:22 proti favorizovanému Chorvatsku. O bod, který mohl svým gólem vystřelit mladík Vojtěch Patzel, přišli trefou Luky Stepančiče vteřinu před koncem.

Kouč házenkářské reprezentace Jan Filip při utkání s Chorvatskem
zdroj: Český svaz házené autor: Hana Vrbková

Jeho tah s kolegou Danielem Kubešem mohl být ten, který přinese bodový zisk. Trenéři poslali na hřiště Patzela a zvýšili výhodu na sedm hráčů proti šesti. Talent Dukly vběhl do útoku a prakticky hned z výskoku skóroval.

"Vojta má tah na bránu. Je rychlý, a co jsme chtěli zahrát, se nám podařilo. Bohužel jsme na závěr ještě inkasovali," mrzelo Filipa.

Přínos jednadvacetileté levé spojky byl i přes hořkou porážku jedním z pozitiv. Patzel vstřelil tři branky. "Ostatní toho už hodně odehráli a únava se množí. Chtěli jsme využít čerstvého hráče, věřili jsme, že to Vojta zvládne, a zvládnul to skvěle. Pro něj a jeho další kariéru jde o zkušenosti k nezaplacení a přesně udělal to, co jsme od něj chtěli," pochvaloval si český kouč.

Je nám líto, video expirovalo.
Házenkáři sahali proti Chorvatsku po remíze, nakonec prohráli o gól

Jeho svěřenci předvedli solidní výkon v defenzivě, když povolili favoritovi jen 22 branek. Vše bylo podpořené brankářem Tomášem Mrkvou, jenž si připsal 12 zákroků s úspěšností 35 procent. Problém byl v efektivitě v ofenzivě.

"Útok nás celkově stojí hodně sil, nehrajeme tady v celém turnaji, jak jsme si představovali. Máme ve hře lepší i horší fáze a s únavou pak tolik nedokážeme tlačit na obranu soupeře. Šance jsme měli, ale když nedáme trhák, hodíme míč do ruky… Každá taková chyba může být v zápase, který je o branku, rozhodující," litoval Filip.

"To, že jsme odehráli vyrovnaný zápas s Chorvatskem, je sice hezké, ale chtěli jsme vyhrát. Soupeř k poražení byl. Když to srovnám, tak třeba Španělsko bylo lepší a vyhrálo zaslouženě. Proti Chorvatům nám chyběl jen krůček, ale oni to zvládli lépe, a proto jsou v semifinále," dodal.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy