Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Nečekaný návrat. Brankář Štochl vypomůže házenkářům v kvalifikaci o MS

Před rokem sice ukončil reprezentační kariéru, to ale nebrání dvaačtyřicetiletému brankáři Petru Štochlovi vrátit se do národního týmu. Gólmanský veterán z Füchse Berlín nečekaně vypomůže českým házenkářům v play-off kvalifikace o postup na mistrovství světa proti Rusku.

Petr Štochl
zdroj: chf.cz autor: Pavel Lebeda

Štochl se s reprezentací rozloučil vloni v červnu po utkání kvalifikace mistrovství Evropy proti Islandu. Národnímu týmu však momentálně chybí zraněný Martin Galia, a tak se Štochl rozhodl pomoci. Český celek posílí v průběhu přípravy na úvodní zápas play-off s Ruskem, který se odehraje 8. června v Plzni, kde se Štochl narodil.

Reprezentanti už na startu tohoto týdne zahájili první blok přípravy, kterého se účastní především hráči z české ligy. Tým bude trénovat do čtvrtka a druhá fáze přípravy pak začne v Plzni v neděli. Do ní se už zapojí i opory ze zahraničí.

Petr Štochl
zdroj: ČTK/POLFOTO autor: Jens Dresling

Některé hráče trápí zdravotní potíže, což je případ Michala Kasala, Štěpána Zemana a Pavla Horáka. "Doufáme, že i on bude v pořádku, protože to je pro nás klíčový hráč," řekl Filip.

V nominaci na play-off je zatím sedmnáct hráčů. "Počítáme s tím, že jednoho dva hráče ještě doplníme. Je možné, že se tam může objevit někdo z těch mladších hráčů, kteří jsou s námi momentálně v Plzni," doplnil Filip.

Český celek se pokusí postupem přes Rusko navázat na skvělé výkony z lednového mistrovství Evropy, kde obsadil senzační šesté místo a vyrovnal nejlepší výsledek v samostatné historii. První utkání play-off se hraje v Plzni 8. června od 20:00, odveta pak 12. června v Permu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy