Mostecké házenkářky zapsaly už osmou ligovou výhru v řadě, odnesla to Poruba

Už osmé vítězství za sebou mají v kapse házenkářky Mostu v ženské interlize. V 10. kole se opět dotáhly bod za první Michalovce, když na domácí palubovce přehrály jasně Porubu 33:26. Lídr soutěže přehrál ve slovenském utkání Šaľu 39:23. Nezaváhal ani další slovenský účastník Dunajská Streda, třetí tým tabulky nedokázala zaskočit Olomouc, která prohrála 26:33.

Mostečanky děkují divákům
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Mosteckým házenkářkám se proti Porubě vydařila příprava na čtvrtfinále Českého poháru, v němž je los svedl proti sobě. První poločas vyhrály po vyrovnaném úvodu rozdílem sedmi branek 18:11 a po přestávce náskok s přehledem kontrolovaly.

Silný závěr předvedly na hřišti Zlína házenkářky Plzně. Po vyrovnaném průběhu a o gól prohraném prvním poločase západočeský tým v poslední čtvrthodině hru zcela opanoval. Od stavu 19:21 nedokázaly domácí dát dvanáct minut ani gól a Plzeň šla díky osmibrankové šňůře do trháku, který už nepustila. Po dvou prohrách se slovenskými soupeři se tak opět vrátila na vítěznou vlnu. Zlín naopak na výhru čeká už devět zápasů.