Mostecké házenkářky v Lize mistryň stále čekají na výhru. V Bukurešti rozhodl první poločas

České házenkářské šampionky z Mostu ani v pátém zápase ve skupině Ligy mistryň nedokázaly zvítězit. Na půdě CSM Bukurešť nepředvedly v prvním poločase zdařilý výkon a prohrály 25:40. V tabulce skupiny jsou tak stále bez bodu na posledním místě.

Mostecký trenér házenkářek Adrian Struzik
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Černí andělé nezachytili v Rumunsku úvod zápasu a domácí hráčky si rychle vypracovaly bezpečný náskok. Manko Mostu narostlo po 20 minutách až na 12 gólů a stejným rozdílem pak skončil i první poločas (25:13).

Po přestávce už Severočešky držely se soupeřkami krok a hrály vyrovnaně. Ztrátu z první půle ale snížit nedokázaly, naopak soupeřky třemi góly v posledních minutách rozdíl ve skóre ještě navýšily.

Nejlepší střelkyní Mostu byla se šesti brankami Charlotte Cholevová, Veronika Andrýsková přidala o jeden méně.

Při první účasti mezi elitou před třemi lety obsadily Severočešky ve čtyřčlenné skupině poslední místo s bilancí jedné výhry, remízy a čtyř porážek.