Kometa Cup

Mostecké házenkářky v interlize přejely Hodonín

Házenkářky Mostu vyhrály s přehledem i třetí utkání v interlize a také Hodonín porazily dvouciferným rozdílem. Černí andělé zvítězili v hale soupeře 38:19 a osamostatnili se v čele tabulky, protože Písek po předchozích dvou výhrách poprvé nebodoval. Jihočešky prohrály v Prešově 27:31.

Borovská z Baníku Most v souboji se soupeřkami
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Mostecký trenér Ondřej Václavek byl s výsledkem v Hodoníně spokojený. "Ve druhé půli jsme zlepšili obranu a jak soupeři s přibývajícím časem docházely síly, častěji chyboval a my jeho chyby trestali a náskok navyšovali. Konečný rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší, ale udělali jsme bohužel poměrně dost chyb v přihrávkách i v zakončení, dostali jsme i několik branek z poměrně velké vzdálenosti, což se nám poslední dobou příliš nestává," řekl.

Na Písek se dotáhla Olomouc, jež porazila druhý nejlepší slovenský celek minulé sezony Šaľu přesvědčivě 31:23. Už po prvním poločase měly Hanačky osmibrankový náskok.

Po úvodní porážce od Mostu poprvé zabodovala pražská Slavia, jež zejména díky osmigólovým střelkyním Magdaleně Svobodové a Veronice Galuškové porazila Zlín 38:30. Po prvním poločase byl ale ještě stav nerozhodný 16:16.