Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Lukáš Krpálek 2019

Mostecké házenkářky dál prochází interligou bez ztráty, poradily si s Olomoucí

Házenkářky mistrovského Mostu zůstávají po čtvrtém kole nového ročníku interligy stoprocentní. Černí andělé porazili na domácím hřišti Olomouc 32:27 a díky lepšímu skóre vedou tabulku před rovněž bezchybným týmem Michalovců. Vítězně se před reprezentační přestávkou naladily i třetí Slavia Praha a čtvrtý Písek.

Házenkářka Petra Maňáková z Mostu
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Most svedl s Olomoucí nečekaně vyrovnaný souboj. Na začátku zápasu si sice domácí rychle vypracovali náskok, soupeřky ale dokázaly srovnat a ve 12. minutě dokonce šly do vedení. Úřadující šampionky brzy opět otočily, dlouho se jim ale nedařilo utrhnout. Rozdíl ve skóre narostl až v 46. minutě, kdy si Most vytvořil čtyřbrankový náskok.

"Samozřejmě jsme s naším projevem nespokojení, s energií, kterou jsme do utkání dali. Možná s výjimkou úseku od čtyřicáté do padesáté minuty, kdy jsme hráli vysunutou obranu. Díky této části zápasu jsme vyhráli," řekl trenér Mostu Jiří Tancoš. Tým se v uplynulém týdnu zaměřil na kondiční přípravu a hráčky podle něho byly unavené víc, než čekal. "Byla to pro nás poslední šance, kdy máme tým pohromadě, na kondici trochu zapracovat, protože nám děvčata odjíždějí na reprezentační srazy a vracejí se týden před Ligou mistrů," dodal.

Vicemistrovská Slavia zvítězila ve Zlíně 27:22, Písek v těsném duelu zdolal doma Šalu 26:25. "Pro nás bylo komplikací, že jsme měli jen jednu brankářku, která se prvním poločasem trochu protrápila, ale ve druhém poločase už nás podržela," řekla trenérka Písku Kateřina Keclíková.

Interliga házenkářek - 4. kolo:

Písek - Šaľa 26:25 (16:16)

Nejvíce branek: Kubišová 7, Benešová 5, Kvášová 4, Hauserová 4/2 - Janičičová 6, Némethová 5/1, Königová a Trepáčová po 4.

Most - Olomouc 32:27 (14:13)

Nejvíce branek: Šípová 7, Mikulčíková 5, Zachová 5/2 - Závišková 6/1, Jansová 5, Sovová 3.

Zlín - Slavia Praha 22:27 (10:14)

Nejvíce branek: Kolářová 6, Sekulová 4, Hubová 3 - Pokorná 9/4, Jačková a Svobodová po 5.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy