Volejbalový magazín

Mostečanky prohrály teprve podruhé v sezoně, padly v Šaľe

Praha – Teprve druhou prohru v sezoně utrpěly mostecké házenkářky, když v 20. kole interligy podlehly na palubovce Šaľy 21:24. České mistryně tak mají na druhém místě tabulky stále tříbodový odstup na vedoucí Michalovce, jež mají stejně jako třetí Šaľa zápas k dobru.

Vyrovnaný duel rozhodly domácí hráčky ve druhém poločase, v němž si vybudovaly klíčový náskok. Most prohrál v interlize poprvé od září, kdy v úvodu sezony nestačil na Michalovce.

"Soupeř byl po celý zápas trpělivější, čtyřicet minut jsme hráli vyrovnanou partii, o výsledku nebylo rozhodnuto. Pak skutečně vyhrál trpělivější," uvedl trenér Mostu Peter Dávid. V dalších dvou dnešních česko-slovenských soubojích vyhrála Olomouc 33:23 na hřišti beznadějně posledního celku ŠKP Bratislava a Písek podlehl 22:28 v Trenčíně.

Interliga házenkářek - 20. kolo

ŠKP Bratislava - Olomouc 23:33 (8:16) Nejvíce branek: Valovičová 9, Trúnková 7/2, Bahorecová a Bugárová po 2 - Bártová 7, Růžičková 4, Fryčáková, Gebre Sellasie, Jansová, Salčáková, Trumpešová po 3.

Trenčín - Písek 28:22 (14:13) Nejvíce branek: Kostelná 7/1, E. Rajnohová 5/1, Blažeková a Zemanovičová po 4 - Kubišová 6/1, Boorová a Michková po 4.

Šaľa - Most 24:21 (13:13) Nejvíce branek: Klučková 6/4, Bahýlová 5, Veselková 4 - Szarková a Jeřábková po 5, Kovářová 4.