Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maďarsko - Švédsko

Most v odvetě uhrál s Chambray remízu a do EL nepostoupil

Házenkářky Mostu uhrály v domácí odvetě 3. předkola Evropské ligy remízu 27:27 s francouzským týmem Chambray Touraine, ale po předchozí vysoké porážce 20:33 do skupinové fáze nepostoupily.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Most – Chambray

České vicemistryně daly první tři góly zápasu, ale soupeř větší trhák nedovolil, naopak v závěru musel dotahovat domácí tým a alespoň nerozhodný výsledek mu zajistila v poslední chvíli Tereza Eksteinová. Se šesti góly byla nejlepší střelkyní zápasu Natálie Kuxová.

Baník v prvním poločase o brzký náskok přišel, protože aktuálně pátý tým francouzské ligy kontroval čtyřbrankovou šňůrou. Severočeškám se povedlo odskočit na tříbrankový rozdíl ještě jednou, ale na přestávku šly jen s nejtěsnějším náskokem.

Většinu druhého poločasu naopak musely dotahovat, a to až čtyřbrankovou ztrátu (19:23). V poslední minutě se o vyrovnání postaraly shodně třetími góly v utkání Valerie Smetková a Eksteinová.

"Bylo to opravdu vybojované utkání, vycházeli jsme ze zabezpečené obrany. U (brankářky) Karin Řezáčové se zastavilo několik důležitých míčů, především na začátku, kdy jsme soupeře nepustili do žádného trháku," pochvaloval si trenér Vladimír Šuma a s výsledkem byl spokojený.

"Pro nás to byl nejkvalitnější soupeř v této části sezony a myslím, že jsme si tento výsledek zasloužili. I když jsme remizovali, pro mne jsme dnes vyhráli, jednoznačně to bylo důstojné rozloučení s Evropskou ligou," konstatoval.

Most – Chambray Touraine 27:27 (14:13)

Nejvíce branek: Kuxová 6/3, Stříšková 5, Ogonovszká, Eksteinová a Smetková po 3 – Mielkeová-Offendalová 5, Puleriová 4/2, Danielssonová a Le Douxová po 3, Houetteová 3/1. První zápas 20:33, postoupilo Chambray Touraine.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články