Touchdown

Most sebral bod suverénním Michalovcům

Praha - Házenkářky Mostu ve šlágru 15. kola remizovaly 27:27 s lídrem tabulky Michalovcemi. České mistryně tak ukončily vítěznou sérii suverének soutěže a vzaly jim první bod v sezoně.

Utkání Most - Zlín
zdroj: chf.cz autor: Alžběta Vejrostová

Hráčky Mostu sice vstřelily první dva góly utkání, poté už ale pouze dotahovaly. Iuventa v jeden moment vedla až o šest branek, Baník však dokázal srovnat a rozhodovalo se v dramatické koncovce. Půl minuty před koncem se Michalovce dostaly do vedení 27:26, ale čtyři sekundy před vypršením času stanovila konečné skóre Markéta Jeřábková.

"Nevím, jestli mám být spokojený s bodem, nebo spíše zklamaný, protože se mi zdálo, že ve druhé polovině druhé půle už soupeř ztrácel síly," uvedl mostecký trenér Peter Dávid.

"Ale jinak to bylo z našeho pohledu hrozné utkání, hlavně skoro celou první půli to bylo strašné představení. Jediné pozitivum vidím v tom, že se holky ani při velké ztrátě nepoložily a dokázaly to stáhnout. I přes vyrovnání v samotném závěru ve mně převládá spíše zklamání, měli jsme dnes vyhrát," dodal.

V dresu Baníku střelecky řádily dvě hráčky, které se postaraly o 21 branek týmu. Dvanáctkrát se trefila Simona Szarková, devět gólů přidala Jeřábková.

V interligové tabulce si Michalovce udržely před Mostem tříbodový náskok. Na rozdíl jednoho bodu se k "Černým andělům" přiblížila pražská Slavia, jež dnes deklasovala Písek na jeho hřišti 34:17.