Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Most poprvé padl, porazila jej Poruba

Mostecké házenkářky v interligové sezoně poprvé prohrály. Sedminásobného mistra porazila v utkání 9. kola Poruba, která se po těsné domácí výhře 26:25 přiblížila k vedoucímu týmu tabulky na rozdíl dvou bodů.

Ve vyrovnaném utkání Poruba zaskočila favoritky těžko prostupnou obranou, které vévodila skvěle chytající brankářka Hana Mučková. Most sice vyhrál poločas, Mučková ale i po změně stran pokračovala ve výtečném výkonu.

"Prezentovali jsme se dobrou hrou v obraně a také kvalitním výkonem Mučkové v brance, která pochytala velké množství střel. V prvním poločase jsme udělali množství technických chyb, kde jsme zadarmo odevzdávali míče, ve druhém poločase jsme začali hrát taktičtěji, zraleji. Zbytečně jsme se nehnali do rychlých útoků, podrželi jsme míč a vytvořili si šance," uvedl trenér Poruby Dušan Daniš na klubovém webu.

Sedm minut před koncem vedly domácí hráčky 24:23 a Mostu už k obratu nepomohl ani oddechový čas. Ostravanky sice v závěru zahodily několik příležitostí, přesto dokázaly dotáhnout zápas k cennému vítězství.

Mosteckého kouče Jiřího Tancoše překvapilo, jak se Poruba vypořádala s tempem zápasu. "Vedli jsme už 13:11, měli jsme přesilovku, kterou jsme absolutně nevyužili, a nakonec domácí se dotáhli na 14:14. To byl důležitý moment, který jsme úplně nezvládli. V obou poločasech jsme měli dost příležitostí z křídel, odkud se nám tolik nedařilo, a to rozhodlo. K tomu osm nebo devět vyloučení, dvacet minut v oslabení je náročné," shrnul Tancoš.

MOL interliga házenkářek - 9. kolo:

Poruba - Most 26:25 (14:15).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články