Volejbalový magazín

Mistrovský souboj v interlize zvládla Poruba

Praha - Souboj českého a slovenského mistra v interlize házenkářek vyhrála o gól Poruba. Ostravský celek doma porazil Michalovce 28:27 a v tabulce si upevnil druhé místo za vedoucím Mostem, který zvítězil v Senci vysoko 34:21.

Házenkářka Poruby Lucie Uhráková
zdroj: hazenaporuba.cz autor: Pavel Sonnek

Od začátku byly aktivnějším týmem domácí Porubanky. Tři minuty před přestávkou vedly už o šest branek a do druhého poločasu si přenesly pětigólový náskok. Za Michalovce chytala zkušená Černá a zejména v úvodu druhé půle značně komplikovala Porubě cestu za navyšováním náskoku.

I do poslední desetiminutovky zápasu vstoupily domácí házenkářky s šestibrankovým náskokem, pak ale začaly chybovat a Michalovce vyrovnaly. Dramatickou koncovku však Poruba zvládla. Pět sekund před koncem vstřelila vítězný gól Hrbková a Szöllösiová po oddechovém času soupeřek už jen orazítkovala porubskou tyč.

Nitra ani v devátém utkání nebodovala, Zlínu doma podlehla 27:35. Přesto není poslední, neboť má lepší skóre než Písek.

10. kolo: Nitra - Zlín 27:35 (16:16)

Nejvíce branek: Šimáková 9, Königová 5, Sýkorová 4 - Brzosková 7, Šviráková 6, Marčíková 4.

Poruba - Michalovce 28:27 (15:10)

Nejvíce branek: Poznarová 8/2, Chrenková 7/1, Hrbková 4, Tóthová 4/1 - Tobiášová 7/1, Rebičová 4, Snopová, Viňukovová, Kovaličková a Szöllösiová po 3.

11. kolo: Senec - Most 21:34 (12:16)

Nejvíce branek: Kodajová 7/3, Neštická a Kochanová po 3 - Vysloužilová 6, Beňušková 5/1, Martinková 5.