Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IZOMAT MTB Cup Zadov

Maďarům stačila remíza, ale na Euru končí gólem Islanďana Elissona čtyři sekundy před koncem

Domácí tým je venku. Házenkáři Islandu porazili na mistrovství Evropy Maďarsko 31:30 a s plným počtem šesti bodů si zajistili postup ze základní skupiny. Maďarsko naopak stejně jako druhá pořadatelská země Slovensko  na turnaji skončilo. Klíčové utkání rozhodla gólem čtyři sekundy před vypršením času islandská hvězda Bjarki Már Elísson.

Maďarský házenkář Dominik Máthé proti Islanďanovi Ómaru Ingi Magnússonovi
zdroj: ČTK/AP autor: Tamas Kovacs

Domácí tým potřeboval v Budapešti získat alespoň bod, aby nepřišel o naději. Ještě v 52. minutě Maďaři nad Islandem vedli, ale nakonec nedosáhli ani na remízu.

Druhé postupové místo ve skupině B obsadilo Nizozemsko, které ve večerním duelu přehrálo šestý celek z minulého ME Portugalsko 32:31.

Zápas o prvenství ve skupině D vyhrálo Německo, třebaže mu v utkání proti Polsku chybělo kvůli koronaviru devět hráčů.

Do branky se postavil dodatečně nominovaný devětatřicetiletý Johannes Bitter, jediný gólman, jehož měli Němci k dispozici. V duelu týmů, které už měly postup jistý, Německo zvítězilo 30:23.

Již v předchozích dnech si postup do další fáze turnaje vedle Německa a Polska zajistili Rusko, Černá Hora, Chorvatsko, Švédsko, Norsko, olympijští vítězové z Francie, mistři světa Dánové a obhájci titulu Španělé.

Výsledky mistrovství Evropy házenkářů:

Skupina B (Budapešť): Island - Maďarsko 31:30 (17:17), Nizozemsko - Portugalsko 32:31 (17:13).

Skupina D (Bratislava): Polsko - Německo 23:30 (12:15), Bělorusko - Rakousko 29:26 (16:16).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články