Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní osmy

Lovosice vsadí na nové duo trenérů i zkušeného Švéda. Mám z týmu dobrý pocit, hlásí Srba

Zvláštní "koronavirová" sezona tradici nezlomí. Počtvrté v řadě házenkáři Lovosic vstoupí do extraligového ročníku slavnostním utkáním na místním zimním stadionu, tentokrát proti Novému Veselí. Hlavní cíl, kromě výsledku, je pro domácí celek i charitativní podtext se záměrem přispět handicapovým dětem a v neposlední řadě představit nové posily. Přímý přenos duelu nabídne zítra od 17:40 program ČT sport a web ctsport.cz.

Sportovní ředitel Vojtěch Srba na lavičce Lovosic
zdroj: hazenalovosice.cz

V době koronavirové stopky loňského ročníku Lovosice zaujímaly devátou příčku, bod od play-off. V novém ročníku se chtějí posunout výrazně vzhůru tabulkou, aby nebojovaly o vyřazovací část do posledních kol.

Pomoci k tomu má i nové trenérské duo. Jan Landa si už práci na střídačce vyzkoušel v loňském ročníku a vytvoří rovnocennou dvojici s Romanem Jelínkem, jenž se přesunul na střídačku už v 29 letech. 

"Roman byl pro nás dlouhodobě vytipovaný člověk, který jednou tým převezme. Nastalo to trochu dřív, než jsme čekali, to nezastírám. Nicméně z té dvojice mám velmi dobrý pocit. Líbí se mi, jakým stylem k tomu kluci přistoupili a jak to funguje. Teď se ukáže při ostrém startu, doposud šlo jen o přípravu. Tomu spojení věřím," řekl sportovní ředitel klubu Vojtěch Srba.

Trenér Lovosic Jan Landa
zdroj: hazenalovosice.cz

Landa byl už v reprezentaci známý jako tvrdý obránce a zároveň "hecíř" ve dvojici s Pavlem Horákem. Jelínek je zase povoláním učitel. Ideální spojení? "Roman dodá takový klid a rozvahu. Honza má vyšší emoce, což nám mnohdy i chybělo. Myslím si, že to máme vyvážené. Jsem na to sám zvědavý, zatím převládají pozitiva," pochvaloval si Srba.

První test trenéry čeká na zimním stadionu v Lovosicích proti v nedohrané sezoně šestému celku. "Celkově bude soutěž hodně vyrovnaná. Nové Veselí je ambiciózní tým. Tlak bude malinko větší na naší straně, protože doma se prostě ztrácet nesmí a už vůbec s konkurencí. Doufám, že v zápase budeme dominovat a diktovat tempo," přál si bývalý kouč.

"Je to unikátní utkání pro nás. Už počtvrté otvíráme sezonu na zimním stadionu a tentokrát duel věnujeme Ládíkovi a Rozárce, kteří mají určitý handicap. Snažíme se jim život trochu zpříjemnit a cíl je vybrat dohromady 190 tisíc korun. Doufám, že to dokážeme," přidal Srba.

Lovosice - Nové Veselí

Kdy a kde: sobota 5.9., 17:45, zimní stadion Lovosice
Charitativní podtext: Výtěžkem ze vstupného, turnaje v plážové házené v Bělé pod Bezdězem, od sponzorů i od obou týmů (za každý vstřelený gól 100 korun) se přispěje na speciální vozík šestnáctiletému Ládíkovi a rehabilitační prostor tříleté Rozárce s vrozenou genetickou vadou.

Prostory stadionu v Lovosicích poskytnou větší kapacitu, kterou při současných omezeních klub vítá. Navíc probíhá rekonstrukce haly Lovců. "Kapacita bude lehce omezená. Stadion nám ale umožní samostatné vchody a sektory do 500 osob. Máme to spočítané zhruba na 1400, teoreticky 1500 lidí. Samozřejmě všichni musí být s rouškou," upřesnil Srba.

Soupeř z Vysočiny kádr omladil především kvůli odchodům. Do Brna zamířil pivot Nikola Sekulič a tým opustilo křídlo Dima Turčenko. Do Králova Pole pak zamířil i trenér Pavel Hladík. Jeho nástupce Peter Kostka má o stylu hry jasno.

"Odchozí hráče jsme nahradili mladými kluky z naší akademie a ze Slovenska přišel dorostenec Kristián Halla. Na první pohled to vypadá, že jsme se oslabili, na druhé straně to není o individualitách, ale o kolektivu. Chceme se prezentovat tempo házenou, rychlou, ne profesorskou, na to nemáme hráče. Náš věkový průměr je něco přes 21 let," prohlásil Kostka.

Předposlední utkání Lovců před koncem extraligy:

Je nám líto, video expirovalo.
Jičín vykročil k play-off výhrou nad Lovosicemi

Zato Lovci, jak už přízvisko napovídá, ulovili zajímavé jméno, českou soutěž si vyzkouší švédská spojka Maximilian Jonsson, který naposledy působil v katarském celku Al Jazira. "Možnost posílit o Maximiliana byla napůl náhodná a taky rozhodly určité rodinné problémy. Čtrnáct dní s námi trénoval, takže jsme viděli jeho schopnosti. Potom vzhledem k okolnostem o tom začal uvažovat. Domluvili jsme se velmi rychle a korektně," uvedl Srba na adresu Jonssona, který má ženu z České republiky.

Jonsson prošel německými, norskými a francouzskými celky. Díky angažmá v katarských klubech vyhrál i Asijskou ligu národů a stal se nejlepší pravou spojkou na vítězném turnaji. Je teprve třetí zahraniční posilou Lovosic v historii.

"Jako člověk mi přijde neuvěřitelný. Jako hráč si myslím, že může předvést ještě víc, než jsem doteď viděl na tréninku a v nějakých dvou přípravných utkáních. Jeho výkonnostní strop se ukáže třeba na začátku listopadu, pokud mu zdraví dovolí. Je velmi komunikativní a zapadl do kolektivu," popsal Srba.

Maximilian Jonsson v dresu Lovosic
zdroj: hazenalovosice.cz

Z dlouholetého působení v německém Glachau se pak vrátila spojka David Kylíšek. "Byli jsme s ním dlouho dopředu domluvení na návratu. Davida znám velmi dobře, jde do svého prostředí, jedná se o odchovance. Dlouhá léta jsem ho trénoval a jsem rád, že se rozhodl kariéru ukončit tady. Navíc u něj máme další přidanou hodnotu pro klub. Až se jednou rozhodne skončit, automaticky se začlení do trenérského týmu," sdělil sportovní ředitel klubu z Ústeckého kraje.

Mezi mladší posily patří čtyřiadvacetiletý Daniel Zourek a teprve osmnáctiletá posila z týmu Bosna Visoko, Berin Keso. "Daniel nám splní určité výškové parametry. Je spíš do defenzivy, ale v určitých fázích utkání, kdy proti nám bude zataženější obrana, může pomoct v útoku ze střední vzdálenosti," přemítal Srba a vyjádřil se i k bosenskému talentu Kesovi. "Usilovali jsme o post leváka, ale okolo Berina se odehrálo čtyřměsíční martyrium, protože je Bosna mimo Evropskou unii. Dorazil až nedávno a zřejmě se zatím do sestavy nedostane."

A jaké budou ambice Lovosic s posíleným kádrem? "Mladí hráči jako Jarda Trkovský, Honza Kupa a Karel Holubec dostali prostor už v minulé sezoně a jsou zase o krok dál. K tomu jsme přidali minimálně tři hotové hráče. Zvýšila se konkurence na tréninku a zátěž se dá rozložit na víc hráčů. Chceme být nejhůř do šestého místa po základní části, to jsou reálné odhady," dodal na závěr Srba.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy