Diamantová liga 2024

Lovosice ukončily sérii porážek, Dukla rozdrtila Hranice rozdílem třídy

Praha – Házenkáři Lovosic ukončili v 15. extraligovém kole sérii tří porážek domácím vítězstvím 36:23 nad Kopřivnicí. Severočeši se díky tomu posunuli na druhé místo tabulky bod za Zubří, jež má ale stejně jako třetí Plzeň zápas k dobru. Hranice nedokázaly zachytit tempo svých soupeřů z pražské Dukly a utrpěly citelnou porážku 19:34. Nedělní šlágr posledního podzimního kola mezi mistrem a lídrem tabulky byl kvůli zdravotní epidemii v družstvu Plzně odložen na únor.

Dukla rozdrtila Hranice a poskočila na třetí příčku

Lovosice už ve 13. minutě odskočily soupeři na 9:2 a do konce poločasu zvýšily vedení na rozdíl devíti branek (19:10). Obraz hry se nezměnil ani ve druhé půli, v domácím týmu znovu zářil Jiří Motl, jenž nastřílel 11 branek.

"Jsme strašně rádi, že se nám po sérii neúspěchů podařilo znovu naplno bodovat a především předvést hru, která nás zdobí. V poslední době jsme zapracovali na obraně, která již dnes snesla přísnější měřítko. Jsme rádi, že jsme soupeře dokázali porazit vysokým rozdílem, a to i přesto, že jsme do hry zapojili všechny naše hráče," uvedl trenér Lovosic Václav Toman.

Lovci se ve středu utkají ve čtvrtfinále Českého poháru s Duklou, jež dnes potvrdila roli favorita v Hranicích a zvítězila jasně 34:19. Pražané se díky tomu dotáhli na třetí Plzeň, bod za Lovosice a dva body za Zubří.

Extraliga házenkářů - 15. kolo:

Hranice - Dukla Praha 19:34 (8:17) Nejvíce branek: Stržínek 9/5, Čadra 3 - Kývala 8, Kotrč 7/3, Sviták 6.

Lovosice - Kopřivnice 36:23 (19:10) Nejvíce branek: Motl 11/3, Malý 6, Klimt 5 - Jan Gřes 6/2, Bukovský 5/1.

Jičín - Nové Veselí 28:23 (16:13) Nejvíce branek: Krahulec 6, Loskot a Šafář po 5, Vítek 4 - Melichar a Sekulič po 5, Štěrba 5/2.

Karviná - KP Brno 33:26 (15:11) Nejvíce branek: Monczka a Frančík po 6, Plaček 4 - Mičola 5, Koubek 4/2, Weintritt 4.

Frýdek-Místek - Litovel 24:21 (12:11) Nejvíce branek: Petrovský 5, Kichner a Strack po 4, Gřešek 4/3 - Kozlovský a Zbránek po 5, Číhal 3, Nedoma 3/2.