Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Krach španělských házenkářů. Obhájci stříbra končí na mistrovství Evropy už ve skupině

Házenkáři Španělska nečekaně skončili na mistrovství Evropy v Německu už v základní skupině. Medailisté z posledních pěti kontinentálních šampionátů v závěrečném utkání skupiny B remizovali 33:33 s Rakouskem, jež na jejich úkor postoupilo společně s Chorvatskem do další fáze.

Zklamaní házenkáři Španělska
zdroj: Reuters autor: Kai Pfaffenbach

Španělé, kteří na minulých čtyřech ME byli ve finále a získali dva tituly, si zkomplikovali situaci hned úvodní porážkou s Chorvatskem.

Po výhře nad Rumunskem měli postup ve svých rukou, pokud by porazili Rakousko, ale na výhru těsně nedosáhli.

Vyrovnávací branku vstřelil osm sekund před koncem Janko Bozovic a Španělé při posledním pokusu strhnout vítězství na svou stranu selhali.

Úřadující bronzoví medailisté z olympijských her a mistrovství světa tak obsadili na ME až třinácté místo, své nejhorší v historii.

Po dohrání všech skupin patří českému týmu konečné 15. místo, před dvěma lety byl také po vyřazení ve skupině třináctý.

Ze skupiny A doprovodili domácí německé házenkáře do další fáze Francouzi, kteří si díky výhře 33:30 ve vzájemném souboji zajistili vítězství ve skupině.

Olympijští vítězové po nečekané nedělní remíze se Švýcary získali jistotu ještě před zápasem s Německem, protože švýcarský tým podlehl Severní Makedonii 27:29.

Švýcaři neuspěli navzdory 12 gólům Andyho Schmida. Čtyřicetiletý veterán, jenž byl pětkrát nejlepším hráčem sezony v německé Bundeslize v dresu týmu Rhein-Neckar Löwen, odehrál zřejmě poslední utkání za národní tým.

"Žádný házenkářský bůh neexistuje. Protože kdyby byl a viděl tenhle zápas, tak by nás nechal vyhrát," řekl Schmid se slzami v očích. Ze skupiny C postoupily Island a Maďarsko.

Mistrovství Evropy házenkářů v Německu:

Skupina A (Berlín): Severní Makedonie – Švýcarsko 29:27 (13:9), Francie – Německo 33:30 (17:15).

Skupina B (Mannheim): Chorvatsko – Rumunsko 31:25 (16:12), Španělsko – Rakousko 33:33 (15:17).

Skupina C (Mnichov): Černá Hora – Srbsko 30:29 (15:14), Island – Maďarsko 25:33 (13:15).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články