Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inCycle 2020

Konec kariéry? Ale kdeže. Štochl hodlá v reprezentaci pokračovat

Dauhá – Byl nejstarším českým hráčem na mistrovství světa, ale svými výkony patřil k těm nejlepším. Brankář Petr Štochl se zejména ve třech zápasech s Islandem, Alžírskem a Ruskem ukázal jako jedna z hlavních opor týmu, a proto ani v 38 letech ještě na konec kariéry v národním celku nemyslí a je dál připraven reprezentovat.

Petr Štochl
zdroj: chf.cz autor: Pavel Lebeda

"Neřeším věk, že mi bude devětatřicet. Pro mě je základní motivace. Chci hrát, dokud mě to baví a shledám smysluplné hraní na vrcholné úrovni. Pak můžu chytat," řekl Štochl.

"Jestli trenéři budou mít pocit, že mám mužstvu co dát a přinést, tak odpovím ano a věk neřeším," dodal gólman německého klubu Füchse Berlín, jenž s národním týmem obsadil v Kataru 17. místo a získal s ním Prezidentský pohár pro nejlepší celek, který neprošel do osmifinále.

"Pro tento pohár jsme nejeli, ale teď z něj máme radost. Cesta za ním nebyla jednoduchá. Po smutném vypadnutí ze skupiny, i když jsme měli čtyři body, se muselo porazit silné Rusko a Bělorusko. Vyhráli jsme čtyři utkání v řadě, máme pozitivní bilanci, a že si vezeme domů trofej, to je pěkný bonus," prohlásil český gólman.

Jeho celek nejprve na úvod šampionátu prohrál s Francií, Švédskem i Egyptem, ale pak turnaj zakončil šňůrou čtyř vítězství. "Zní to jako kočkopes, jsme mimo osmifinále a vezeme domů pohár," připustil.

"Trenéři mluvili o tom, že musíme sbírat zkušenosti a každý zápas se zlepšovat, tohle se snad povedlo. Vážím si toho, že jsme si mohli vůbec na mistrovství světa po osmi letech zahrát. Vracíme se s jakýmsi pohárem, tak z toho nejsem smutný. Hlavně ty výkony šly nahoru," podotkl Štochl.

Hned ve dvou zápasech byl vyhlášen nejlepším hráčem. Proti Bělorusku ho v druhé půli vystřídal Martin Galia, ale Štochl se pak do branky vrátil v průběhu střelby rozhodujících sedmimetrových hodů a dvěma chycenými pokusy zajistil týmu Prezidentský pohár.

"Nenapadlo mě, když jsem ve druhé půli pouštěl do branky Galoše, že se tam v utkání ještě vrátím. Kasírovali jsme docela dost branek, on tam šel ze střídačky na dvě sedmičky a chytil je, takže byl i dost nahoře," uvedl Štochl.

"Na rozstřel začínal logicky Martin, na dvě ze tří si sáhl, nicméně Bělorusové všechny proměnili, tak jsme před tou čtvrtou na sebe koukli a zkusili změnu," podotkl. "Byla to kritická situace, ale já vlastně na sedmičkách nemám co ztratit. Šel tam zrovna Rutenka, levák, ty Galia moc rád nemá. Já mu ale chytil v zápase snad tři střely, koukal jsem na něj, on se na mě ani dívat nechtěl. Měl pocit, že v uvozovkách navrch mám já. Pak už to bylo celé v euforii," dodal Štochl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy