Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Knedlíková a Jeřábková vyhrály Ligu mistryň, v Budapešti padl světový rekord v návštěvnosti

Jana Knedlíková a Markéta Jeřábková vyhrály stejně jako loni s Kristiansandem Ligu mistryň. Knedlíková zapsala unikátní sérii, z nejprestižnější klubové trofeje se radovala pošesté za sebou, Jeřábková při loučení s norským klubem podruhé.

Je nám líto, video expirovalo.
Knedlíková je jedinou šestinásobnou vítězkou LM

Kristiansand ovládl Ligu mistryň třetím rokem po sobě. V rozhodujícím duelu Final Four v Budapešti porazily Vipers 28:24 Ferencváros, se kterým už hrály v základní skupině, v níž byl také Most.

Knedlíková přispěla k vítězství třemi góly, Jeřábková se trefila čtyřikrát. Zápasy v budapešťské hale MVM Dome sledovalo 20 022 lidí, což je nový světový rekord v návštěvnosti ženské házené.

"V aréně byla neskutečná atmosféra. Byl to zážitek hrát před diváckým rekordem, který během víkendu padl. I když podpora nebyla úplně na naší straně, je lepší hrát před bouřlivou atmosférou než v tichu nebo v prázdné hale," řekla Knedlíková.

Norský suverén porazil v sobotní repríze loňského finále 37:35 Györ, v jehož dresu Knedlíková získala v letech 2017–19 své první tři tituly v Lize mistryň. Györ v duelu o bronz zdolal 28:27 Esbjerg.

Zatímco Knedlíková, jež v dubnu oficiálně ukončila reprezentační kariéru, má v Kristiansandu smlouvu ještě na příští sezonu, Jeřábková se s Vipers po dvou letech rozloučila. Už loni v prosinci podepsala kontrakt na příští tři roky s dánským Ikastem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články