Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Šumavský MTB Maraton České spořitelny

Katarské házenkáře nezastavilo na MS ani Rakousko

Dauhá – Katarské házenkáře nezastavilo na mistrovství světa ani Rakousko. Domácí výběr s řadou naturalizovaných posil zvítězil v Losailu 29:27 a postoupil do čtvrtfinále. Katar tak značně vylepšil své maximum na šampionátu, při předchozích čtyřech startech byl nejlépe šestnáctý.

Utkání Katar - Rakousko
zdroj: ČTK/AP autor: ČTK/imago sportfotodienst

Rakousko přitom v poločase o gól vedlo a pět minut před koncem ještě drželo nerozhodný stav, v závěru ale nedokázalo čelit tlaku domácí reprezentace, kterou v hledišti podporovalo více než 12 tisíc diváků. Nejlepším střelcem vítězů byl autor osmi gólů Žarko Markovič, který hraje v poli s netradiční jedničkou na dresu, sedm branek přidal rodilý Kubánec Rafael Capote.

Ve čtvrtfinále je i Slovinsko, které porazilo Makedonii 30:28 a může zopakovat semifinálovou účast z předloňského MS. Jeho dalším soupeřem bude vítěz duelu Francie - Argentina, Katařané narazí na lepšího z dvojice Německo - Egypt. "Ať už budeme hrát s kýmkoli, máme šanci," prohlásil Markovič.

Bez větších problémů prošli mezi nejlepších osm i obhájci titulu Španělé, kteří už o poločase vedli nad Tuniskem o devět gólů a vyhráli 28:20. Ve čtvrtfinále může dojít na jejich reprízu finále z roku 2013 s Dánskem, které ale ještě čeká osmifinále proti Islandu.

Obhájci bronzových medailí Chorvati sice prohráli s Brazílií první poločas o dvě branky, po vyrovnaném průběhu ale zvítězili 26:25 a prošli do čtvrtfinále. V něm narazí na lepšího z duelu Polsko - Švédsko.

Mistrovství světa v házené mužů v Kataru - osmifinále:

Katar - Rakousko 29:27 (13:14), Slovinsko - Makedonie 30:28 (16:15), Španělsko - Tunisko 28:20 (18:9), Chorvatsko - Brazílie 26:25 (13:15).

Čtvrtfinálové dvojice: Chorvatsko - Polsko/Švédsko, Španělsko - Island/Dánsko, Slovinsko - Francie/Argentina, Katar - Německo/Egypt.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy