Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice

Karvinští házenkáři zvítězili v Lovosicích a jsou jednu výhru od finále

Házenkáře Karviné dělí jediná výhra od postupu do extraligového finále. Obhájci titulu vyhráli 35:30 v Lovosicích a v semifinálové sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy. Schyluje se tak repete loňského finále s Plzní, která zdolala 37:22 Zubří a také sérii může v příštím zápase ukončit.

Plzeň v sobotním utkání nedala Zubří šanci. První poločas domácí vyhráli 19:9 a po přestávce náskok ještě navýšili a nakonec vyhráli rozdílem 15 branek. Deseti góly se na vysokém vítězství podílel nejlepší střelec utkání Daniel Režnický.

Lovosice držely se soupeřem krok jen v prvním poločase, který hosté vyhráli 15:13. Pak převzali aktivitu hráči Karviné a až do konce zápasu si i díky devíti zásahům Dominika Soláka udržovali od soupeře potřebný odstup.

Třetí zápasy jsou na programu ve středu. Plzeň bude o postup do finále usilovat v Zubří, Karviná může rozhodnout doma.

Semifinále play-off házenkářské extraligy mužů - 3. zápasy:

Lovosice - Karviná 30:35 (13:15)

Nejvíce branek: Bogdanič 8/2, Motl 6/1, Trkovský 6 - Solák 8/1, Fulnek 6, Užek 5. Stav série: 1:2.

Talent tým Plzeňského kraje - Zubří 37:22 (19:9)
Nejvíce branek: Režnický 10, Douda 5/3, Nejdl, Bláha, Říha po 4 - Mořkovský 6/3, Mičkal 6, Mizera 4. Stav série: 2:1.