Karvinské házenkáře dělí jediná výhra od postupu do finále

Házenkáři Karviné v semifinále play-off extraligy dvakrát porazili Lovosice a jedno vítězství je dělí od postupu. Druhá série mezi nejlepším celkem základní části Zubřím a Plzní je vyrovnaná 1:1. V Zubří se oba víkendové zápasy prodlužovaly, v sobotu uspěla Plzeň, v neděli domácí hráči.

Karviná doma zdolala Lovosice o tři a šest branek. V prvním semifinále se deseti brankami blýskl Monczka, v druhém byl nejlepším střelcem vítězů se sedmi zásahy Zbránek. Severočeši sice vyhráli poločas, ale mezi 36. a 53. minutou nedokázali ani jednou skórovat, zatímco karvinští hráči se trefili sedmkrát a druhou výhru si už nenechali vzít.

Plzeň v sobotním prodloužení vyhrála v Zubří o gól a ani v druhém zápase před zaplněnou halou se po 60 minutách nerozhodlo. Za stavu 25:24 pro domácí navíc dostal červenou kartu plzeňský Stehlík, přesto hosté sahali po vyrovnání. Zubří však už vítězství nepustilo, v posledních vteřinách ho naopak pojistil trefou z křídla Polášek.

Semifinále play off házenkářské extraligy mužů - 2. zápasy:

Karviná - Lovosice 24:18 (10:11)
Nejvíce branek: Zbránek 7, Jan Užek 5, Monczka, Mlotek a Nedoma po 3 - Malý 5, Bouček a Sýkora po 4, Jelínek 3/1. Stav série: 2:0.

Zubří - Plzeň 26:24 po prodl. (22:22, 12:14)
Stav série: 1:1.