Buly - debata expertů

Karviná zůstává stoprocentní, Plzeň vyzrála na Duklu. Lovosice padly v Brně

Neporazitelnost házenkářů Karviné v extraligové sezoně neukončilo ani Nové Veselí. Vicemistr domácí duel 7. kola vyhrál jednoznačně 35:26 i díky devíti gólům kanonýra Vojtěch Patzela a vede tabulku s plným počtem čtrnácti bodů.

Na druhém místě neúplné tabulky je mistrovská Plzeň, jež od porážky v prvním kole s Novým Veselím vyhrála šest zápasů za sebou. Tentokráte si Talent tým odvezl dva body ze hřiště pražské Dukly, kde zvítězil 34:28. Dvanácti brankami ze hry se blýskl Tomáš Nejdl.

Házenkáři Lovosic prohráli na palubovce KP Brno 29:30 a po druhé porážce v sezoně ztrácejí na třetím místě tabulky na vedoucí Karvinou čtyři body. Od druhé Plzně je dělí dva body.

Královo Pole vyhrálo nad Lovosicemi první poločas rozdílem tří branek, ve druhém ale Lovci přidali. Dvě minuty před koncem šli dokonce do těsného vedení, domácí však nakonec třetí výhru za sebou uhájili. I nadále jsou bez bodu Hranice, poslední tým soutěže prohrál v Kopřivnici 22:30.