Volejbalový magazín

Karviná zdolala Lovosice a zapsala sedmou výhru v řadě, do čela se posunula Plzeň

Karvinský Baník už posedmé za sebou v extralize zvítězil a poslední úspěch je obzvlášť cenný. V jednom ze šlágrů 20. kola totiž udolal druhé Lovosice 28:26. Na první místo se proto vrátila Plzeň, která vyhrála na palubovce slovenského hosta soutěže Prešova 37:32. Západočeši mají jednobodový náskok, obhájci titulu z Karviné se k Lovosicím přiblížili na dvoubodový rozdíl.

Dramatická koncovka a ohlasy utkání Karviná – Lovosice

Baník v poločase prohrával s Lovosicemi o tři góly, ale po změně stran výsledek otočil zejména díky autorovi deseti tref Dominiku Solákovi. Všechny dal ze hry, tou poslední vyrovnal tři minuty před koncem na 26:26 a zahájil závěrečnou tříbrankovou šňůru domácích. Lovosicím i proto skončila pětizápasová úspěšná šňůra.

Plzeň v Prešově přišla v prvním poločase o čtyřbrankový náskok, ale naposledy umožnila soupeři vyrovnat v úvodu druhého dějství. Ve zbytku střetnutí už to nedovolila. Obhájci stříbra si vypracovali až sedmigólové vedení, devětkrát skóroval Daniel Režnický.

Před Prešov se na čtvrté místo posunula pražská Dukla po očekávané výhře 36:32 ve Strakonicích. Zubří vítězstvím 27:23 proti Frýdku – Místku ukončilo šestizápasovou sérii nezdarů, a posunulo se na sedmou pozici znamenající postup do play-off, byť jen o skóre před Kopřivnicí, Brnem a Novým Veselím.

Chance extraliga házenkářů - 20. kolo:

Maloměřice – KP Brno 14:29 (7:14) Nejvíce branek: Horut 4/3, Koubek 3 - Kocich 7/2, Zahradníček 4, Stein 4/1.

Strakonice – Dukla Praha 32:36 (15:16) Nejvíce branek: Wildt 6/4, Němec a Sedláček po 5 - Šůstek 6/2, Krušberský, Dokoupil, Křístek a Hlinka po 5.

Hranice – Nové Veselí 26:26 (16:12) Nejvíce bodů: Dořičák 8/2, Pinkas 6, Andrš 4, Halama 4/1 - D. Flajsar, Gregorovič a Tomášek po 4, Halíček 4/2.

Jičín – Kopřivnice 32:28 (11:14) Nejvíce branek: Thorovský 9, Kastner 6/5, Hlava a Kovařík po 5 - Bukovský 6, Čadra 5/5, Brito a Lefan po 4.

Karviná – Lovosice 28:26 (14:17) Nejvíce branek: Solák 10, Patzel 4 - Bogdanič 9/4, Trkovský 4, Kupa 4/1.

Prešov – Talent tým Plzeňského kraje 32:37 (16:17) Nejvíce branek: López 6/1, Gogola a Urban po 5, Rábek 5/1 - Režnický 9, Šafránek 6, Kosteski 4, Škvařil 4/3.

Zubří – Frýdek-Místek 27:23 (15:10) Nejvíce branek: Mořkovský 7, Bajer 6, Mičkal 5/1 - Choleva 6/2, Bureš 6, T. Mlotek 4.