Karviná v duelu medailistů porazila házenkáře Dukly, Plzeň vydřela výhru ve Frýdku

Stříbrný celek loňské sezony házenkářské extraligy Karviná si ve 2. kole nové sezony poradila s Duklou jednoznačně 31:20. Baník je v neúplné tabulce po druhém vítězství o skóre druhý za Lovosicemi. Plzeň udolala venku Frýdek-Místek 29:28.

Brankář Karviné Nemanja Marjanovič
zdroj: facebook.com/HCB Karviná

V čele tabulky jsou Lovosice, které vysokým vítězstvím 37:27 na hřišti Maloměřic navázaly na úvodní výhru proti Frýdku-Místku. Hosté uspěli přesto, že se museli od konce prvního poločasu obejít bez opory Jiřího Motla. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant trefil při sedmimetrovém hodu brankáře Karla Zaplatílka do hlavy a dostal červenou kartu. I bez něj vyhrály Lovosice druhý poločas 22:15.

Čtyři body má také Nové Veselí, které zdolalo Kopřivnici 33:30 a napodobilo týden starý úspěch proti mistrovské Plzni. Obhájci titulu budou hrát o první body v neděli ve Frýdku-Místku.

"Fungoval nám útok v druhém zápase po sobě, ale dostat 30 branek je moc. Tam musíme hodně věcí zlepšit. Těšíme se ve středu na Duklu, dnes si to užijeme a zítra jdeme zase pracovat," řekl trenér Nového Veselí Peter Kostka.

Náprava úřadujících mistrů

Talent tým Plzeňského kraje drtivou většinu zápasu vedl, ale v závěru se musel obávat o výhru. Domácí Pepino v 58. minutě srovnalo na 28:28, dvě minuty před koncem však vstřelil vítězný gól Michal Tonar.

Frýdku-Místku k prvním bodům v sezoně nepomohlo sedm gólů Vojtěcha Petrovského, v dresu hostů se pětkrát trefili Jakub Douda a Milan Škvařil.

Strabag Rail extraliga házenkářů - 2. kolo:

Hranice - Jičín 23:30 (11:15) Nejvíce branek: Lefan 6, Brož a Plaček po 3 - Kovařík 7, Šulc 5/1, Kastner 4.

Maloměřice - Lovosice 27:37 (12:15) Nejvíce branek: Dostalík 7, Kučera 5/1, Koubek 4 - Trkovský 9/1, Kupa a Kovář po 5.

Nové Veselí - Kopřivnice 33:30 (15:12) Nejvíce branek: Dodica a Bartůněk po 5, Burnazovič 5/2 - Grizelj 7/1, Petřík 5/3, Čadra 5.

Karviná - Dukla Praha 31:20 (15:10) Nejvíce branek: V. Patzel a Jan Užek po 6, Solák 5 - Šůstek 6/4, M. Březina 4, Blecha 3.