Speedway GP 2024

Karviná uspěla na Dukle a zůstává stejně jako Brno stoprocentní

Házenkáři Karviné přehráli ve čtvrtém kole extraligy Duklu 35:33 a stejně jako Brno ještě neztratili ani bod. Plzeň přidala proti Strakonicím druhé vítězství na domácí palubovce a drží v tabulce čtvrtou příčku. Lovosice stále v lize neprohrály a sérii prodloužily i v zápase proti Zubří, který ovládly 32:29.

zdroj: HCB Karviná

Baník splnil v hale v pražských Řepích roli favorita: po půlminutě se díky brance Dominika Soláka ujal vedení a do konce zápasu už ho nepustil.

Svěřenci trenéra Michala Brůny vyhráli první poločas o čtyři branky a nemuselo jim tak vadit, že domácí byli v druhé půli o dva góly lepší.

"Zápas jsme si prohráli v prvním poločase. Byli jsme měkcí v obraně, na začátku bylo několik neproměněných šancí," řekl České televizi dvacetiletý domácí kanonýr Jonáš Josef, jenž byl nejlepším střelcem zápasu s 13 góly, jimiž si vytvořil osobní extraligové maximum.

Hosty táhla tradiční opora Solák, který z 11 střel skóroval desetkrát. "Byl to náročný zápas, i proto, že jsme sem nepřijeli v nejsilnější sestavě. Dukla je doma silná a dneska se to prokázalo, mají skvělý mančaft mladých perspektivních hráčů do budoucna. Klobouk dolů před jejím výkonem, ale samozřejmě i před naším celým týmem, protože jsme to silou vůle a týmovostí zvládli," pochvaloval si nejlepší hráč minulé sezony extraligy.

Plzeň vyhrála první poločas 15:13, ale hosté ve druhé části skóre otočili a dvanáct minut před koncem vedli 20:17. Závěr ale patřil Západočechům, kteří soupeře definitivně zlomili sérií tří branek a trhákem do náskoku 25:22.

Lovosice navázaly na úvodní remízu s pražskou Duklou třemi výhrami. Proti Zubří měli domácí zápas pod kontrolou, první poločas vyhráli o dvě branky a po přestávce svůj náskok ještě zvýraznili. Jan Kupa zaznamenal v dresu vítězů devět branek.

Výsledky 4. kola extraligy házenkářů:

Dukla Praha – Karviná 33:35 (14:18)
Nejvíce branek: Josef 13, Sviták 5/1, Hlinka 3 – Solák 10, Blyzňuk 7/2, Prašivka 5.

Plzeň – Strakonice 35:29 (15:13)
Nejvíce branek: Skopár 7/2, Vinkelhöfer 5, Douda 4/2 – Němec 11, Bernhard 8/4, Nejdl 5.

Lovosice – Zubří 32:29 (16:14)
Nejvíce branek: Kupa 9/4, Chajan 8, Říha 5 – Paquiom 7, Kyryljuk 5, Palát 5/1.

Maloměřice – Jičín 25:28 (13:14)
Nejvíce branek: Mucha 9/4, Noworyta 4, Kolář 3, Cibulec 3/1 – Doškář 10/1, Matouš 6, Škalda a Ženatý po 3.

Nové Veselí – Kopřivnice 36:27 (18:12)
Nejvíce branek: Šůstek 6, Gregorovič 5, Tůma a Popela po 5/1 – Střelec 5, Pelák 4, Ceballos Pizarro a Bukovský po 3.

Frýdek-Místek – KP Brno 23:31 (10:15)
Nejvíce branek: Mlotek 5, Hajko a Choleva po 4 – Vukičevič 9, Moješcik 8/1, Čorič 4.