Karviná si poradila se Zubřím, Plzeň odpověděla triumfem nad Jičínem

Šlágr 19. kola házenkářské soutěže dopadl poměrně jednoznačně. Karviná dokázala porazit Zubří o pět branek 34:29. Odpověď našla Plzeň, která si poradila s Jičínem 36:23. Nové Veselí si poradilo s Litovlí 29:25.

Marek Monczka v dresu Karviné
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

V karvinském dresu se deseti brankami blýskl Jan Zbránek. Venku uspěla i pražská Dukla, která zvítězila v Brně 29:23.

Plzeň měla od počátku zápas pod kontrolou a už v poločase měla šestibrankový náskok. Potíže jí dělal jen Libor Horut, který se s 11 góly sám postaral o téměř polovinu branek hostů. Plzeňský Talent měl vyrovnanější tým, čtyři střelci se prosadili minimálně šestkrát, lídrem byl Michal Tonar s osmi góly.

Plzeňští také poprvé v sezoně proti Jičínu potvrdili roli favorita. Pomstili se za osmifinálové vyřazení z Českého poháru (31:32) i těžkou porážku z první poloviny extraligy (20:29). "Po dlouhé době to bylo vítězství bez nervů. Myslím, že od začátku jsme byli jasně lepší. Dobře jsme bránili, dařila se nám i střelba. Na Jičínu se asi podepsala středeční domácí porážka s Kopřivnicí," řekl klubovému webu trenér Michal Tonar starší.

Umístění v postupové osmičce si pojistil Frýdek-Místek domácím vítězstvím 36:34 nad Lovosicemi, které zůstaly deváté. Nové Veselí po poločase přetlačilo poslední Litovel a po výhře 29:25 se vrátilo na třetí místo. Výhodu domácího prostředí využila Kopřivnice, která nastřílela Hranicím 40 branek a posunula se na třetí místo.

Extraliga házenkářů - 19. kolo:

Kopřivnice - Hranice 40:29 (17:15)

Nejvíce branek: Střelec 9/2, Fulnek 7, Holbein, Čadra a Bukovský po 5 - Andrš 8, Mičkal 8/2, Magrla 4.

KP Brno - Dukla Praha 23:29 (14:12)

Nejvíce branek: Koubek 6, Vaněk 6/4, Hlípala 4 - Cigáň 10/4, Klíma 5, Reichl 4.

Zubří - Karviná 29:34 (17:18)

Nejvíce branek: Korbel 9, Válek 5, Hrstka 4 - Zbránek 10, Nedoma 6, Monczka 5.

Plzeň - Jičín 36:23 (19:13)

Nejvíce branek: M. Tonar 8/1, Vinkelhöfer 7, Ivancev a J. Tonar po 6 - Horut 11/4, Groh 4, Krahulec a Kostelecký po 3.

Frýdek-Místek - Lovosice 36:34 (17:16)

Nejvíce branek: Kocich 12/6, Petrovský 7, Musálek 4 - Motl a Malý po 8, Klimt 6/2, Kupa 6.