Buly - debata expertů

Karviná se přiblížila zisku poháru, v úvodním utkání zdolala Lovosice o pět gólů

Karviná – Házenkáři Karviné udělali velký krok k vítězství v Českém poháru. V prvním finále na domácí palubovce porazili obhájce titulu z Lovosic 23:18. Odveta se hraje v pátek v Lovosicích.

Ivan Ivkovič z Karviné
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Karvinští sice v úvodu prohrávali, ale ještě v prvním dějství se jim podařil zásadní obrat. Mezi 13. a 28. minutou ani jednou neinkasovali, sami vstřelili šest gólů a po prvním poločase vedli 13:7.

V zápasu šestého a sedmého týmu extraligové tabulky Lovosičtí po změně stran trpělivě umazávali manko ve skóre, přiblížili se až na dostřel dvou gólů. Více jim však domácí nepovolili, naopak v závěru opět zvýšili náskok až na nadějných pět branek.

Karviná dosud vyhrála pohár šestkrát, naposledy se jí to podařilo před pěti lety. Lovosice v soutěži triumfovaly dvakrát.

Karviná - Lovosice 23:18 (13:7)

Nejvíce branek: Plaček, Mlotek a Frančík po 5, Veřmiřovský 4/1 - Bouček 6/3, Motl 5, Klimt 4.