Karviná neměla problém s Jičínem a vede tabulku

Karvinští házenkáři neměli ve 12. kole extraligy problém s Jičínem, který porazili jasně 30:18. Po šestém vítězství v řadě vedou ligovou tabulku o bod před Plzní. Ta porazila těsně 28:27 Kopřivnici, když rozhodla až v poslední minutě.

Marek Monczka v dresu Karviné
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Úřadující šampioni z Karviné, kteří mají kvůli startu v Poháru EHF odehráno o zápas méně, hráli s Jičínem vyrovnaný duel jen do 13 minuty. Pak čtyřbrankovou sérií soupeři odskočili a náskok postupně navyšovali. K výbornému výkonu se navíc rozchytal brankář Nemanja Marjanovič a Karviná hosty deklasovala o 12 branek.

Plzeň se naopak po hladkém průběhu prvního poločasu musela o vítězství obávat do poslední chvíle. Domácí po přestávce prohospodařili až pětibrankový náskok a minutu před koncem o gól prohrávali. Pak ale Stehlík vyrovnal a půl minuty před koncem rozhodl o čtvrté výhře v řadě Chmelík.