Karviná na Duklu letos umí. Házenkáři Baníku zapsali jasnou třetí výhru v sezoně

Házenkáři Karviné porazili dalšího pohárového zástupce Duklu na jejím hřišti jednoznačně 28:21. Pojistili si tak první místo v tabulce, kterou vedou o šest bodů před mistrovskou Plzní. Talent tým má nicméně dva zápasy k dobru. Dařilo se i hráčům Kopřivnice, kteří si poradili s Novým Veselím 30:25.

Karvinští házenkáři
zdroj: ČTK autor: Pryček Vladimír

Karviná a Dukla minulý víkend úspěšně rozehrály 3. kolo Evropského poháru a do domácích odvet půjdou po výhrách na Kypru a v Norsku. Vítězně se na druhý duel proti Famagustě naladil favorizovaný Baník, jenž v Praze vyhrál poločas o čtyři góly a ve druhé půli náskok ještě zvýšil.

Vicemistr zdolal Duklu potřetí v sezoně. Na zářijové extraligové vítězství navázala Karviná před dvěma týdny výhrou ve čtvrtfinále domácího poháru. Pražané, jejichž soupeřem v Evropském poháru je Drammen, jsou v tabulce osmí.