V šachu

Jičín neměl problémy s Brnem, Karviná drží svou pozici na čele i po duelu s Kopřivnicí

Vyrovnaná bitva se šťastným koncem. Tak mohou střetnutí s Kopřivnicí hodnotit karvinští házenkáři, kteří si po vítězství 28:27 upevnili pozici vedoucího celku extraligy. Předehrávku 12. kola soutěže rozhodl dvěma góly v závěru Dominik Solák. Kolo pokračovalo televizním duelem mezi Jičínem a Brnem, který jasně ovládl domácí Jičín 40:28.

Jiří Dolejší
zdroj: facebook - HBC Ronal Jičín autor: Ronal Jičín

Lépe postaveného soupeře v tabulce zaskočili Jičínští hned od počátku, poločas vyhráli 22:14 a po sérii pěti porážek se dočkali vítězství. Královo Pole zůstalo po prohře na šestém místě, Jičín se posunul na devátou příčku a oživil naděje na play-off.

Domácí táhl skvělým střeleckým výkonem Jiří Dolejší, který nastřílel 12 gólů. Petr Freiberg se trefil šestkrát, v brance Jičína navíc exceloval Ondřej Pleva. Nejlepším střelcem Brna, které se muselo obejít bez některých opor, byl s šesti brankami Nikola Arsenič.

Prakticky stejným způsobem Karvinští v koncovce předchozího šlágru udolali mistrovskou Plzeň (33:32). Extraligový lídr se vítězně naladil na sobotní zápas Evropského poháru na hřišti Famagusty.

Kvůli víkendovému startu v pohárové Evropě si předehrály vzájemný zápas i Zubří s Duklou a z výhry 29:26 se po velkém obratu radovali "Zubři". Ještě ve 36. minutě přitom vedli o devět gólů Pražané (21:12).

O dvacet minut později už šli ale poprvé v utkání do vedení domácí (26:25) a po vyrovnání dovršili obrat posledními třemi góly zápasu. Dva z nich dal nejlepší střelec utkání Lukáš Mořkovský, autor osmi branek.

Zubří čeká v neděli eurocupový duel s Plzní, která si zápas 12. kola s Novým Veselím odložila na 12. prosince, Dukla nastoupí ve stejný den v Norsku proti Drammenu. V extralize Zuberští uhájili o skóre čtvrté místo v tabulce před Novým Veselím, které v dohrávce 9. kola porazilo 27:24 Frýdek-Místek.