Buly - debata expertů

Jičín i Dukla odjíždějí z Moravy s prázdnou

Praha - Úřadující mistři v házené z Jičína neuspěli v 15. kole extraligy ve Frýdku-Místku a po výsledku 22:28 si připsali na konto už šestou porážku. Bez bodu odjela ze severu Moravy také pražská Dukla, v Karviné prohrála 20:26. Za vedoucí dvojicí Plzeň-Lovosice se po dnešku srovnaly čtyři týmy na 18 bodech. Poslední kolo v tomto roce se odehraje v sobotu.

Radost házenkářů Dukly
zdroj: ČT4

Jičínským hráčům vůbec nevyšel začátek a na konci první čtvrtiny prohrávali šestibrankovým rozdílem 5:11. Ve 20. minutě zvýšil frýdecko-místecký Meca už na 13:6. Takový náskok už domácí nepustili a posunuli se v tabulce na páté místo.

Na čtvrtou příčku poskočilo Brno díky vítězství 28:23 nad Zubřím. Z elitní šestice naopak vypadla Dukla. Narazila na dobře hrající Karvinou, jejíž realizační tým od dnešního zápasu posílil zkušený trenér a reprezentační asistent Jaroslav Hudeček.

Výsledky 15. kola extraligy házenkářů

Frýdek-Místek - Jičín 28:22 (19:13)

Nejvíce branek: Petrovský 9/6, Dyba 6, Meca a Kichner po 3 - Čurda 4, Skopal 3/3, Bareš a Drbohlav po 3. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 6/6 - 3/3. Vyloučení 3:4. Diváci: 471.

KP Brno - Zubří 28:23 (16:15)

Nejvíce branek: Hanták 9, Mičola 6, Kubis 3 - Zahradníček, Dědek a Mičkal po 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 1/0 - 2/2. Vyloučení: 6:5. ČK: Dostalík, Weintritt (oba Brno). Diváci: 483.

Zlín - Přerov 30:26 (13:15)

Nejvíce branek: Aspridis 7, Žůrek 5/2 - Hardt 6, Kozlovský a Hastík po 5, Frančík 5/2. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 5/2 - 3/2. Vyloučení: 2:5. Diváci: 570.

Karviná - Dukla Praha 26:20 (12:12)

Nejvíce branek: Chudoba 8/1, Užek 6, Sliwka 5/1 - Polášek 5, Rams 4/3, Mráz 3. Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/3. Vyloučení: 7:7. ČK: Drobek (Karviná). Diváci: 350.