TCL V Repre

Jičín dál překvapuje, Dukla vydřela výhru nad Hranicemi

Praha - Házenkáři Jičína potvrdili skvělý vstup do sezóny. V sedmém kole nejvyšší soutěže porazili domácí Lovosice 29:26. Byl to boj o každý milimetr hrací plochy, hráče utkání hodně bolelo. Jičín dobře bránil a Lovosicím příliš nepomáhala ani hra v početní výhodě. Vyrovnaný stav zlomili jičínští v posledních osmi minutách střetnutí. Z palubovky úřadujícího vicemistra si tak odvezl důležité body.

Radost házenkářů Dukly
zdroj: ČT4

Až v závěrečné čtvrthodině potvrdili házenkáři Dukly Praha roli favorita a porazili ve včerejším zápase Hranice 27:24. Moravané překvapivě dlouho dokázali Duklu trápit a vypracovali si mírné vedení, které těsně před poločasem vymazal Kotrč. Malý náskok hosté drželi až do 40. minuty, závěr zápasu ale patřil Pražanům. V jejich dresu se výrazně prosazoval Mráz, autor devíti branek. Závěr mohly Hranice zdramatizovat díky třem nařízeným sedmimetrovým hodům, ale ani jeden neproměnily.

O skóre druhé za Duklou je Zubří, které nečekaně ztratilo první bod v soutěži v Přerově po remíze 30:30. Přerovští hráči se po překvapení v Hranicích před týdnem postarali dnes o další nečekaný výsledek. Obrali o bod skvěle rozjeté Zubří, které nezvládlo emotivní závěr dramatického utkání. Obhájci bronzových medailí ve 20. minutě prohrávali 6:11, probral je až oddechový čas trenéra Miky a po šňůře v 26. minutě Mičkal srovnal na 13:13. Vyrovnané skóre svítilo na tabuli i o přestávce. Dědek s Hantákem se v úvodu druhé půle postarali o čtyřbrankové vedení Zubří (20:16), jenže Přerov se nedal. Temperamentní hosté v závěru neudrželi nervy. Hanták sice poslal svůj tým opět do vedení, v zápětí však dostal červenou kartu a Plšek po závěrečné poradě Hanáků sedm vteřin před koncem zařídil remízu.

Suverénní výhry si připsaly Karviná, která zdolala Kopřivnici 42:27, a Plzeň. Západočeši zvítězili nad poslední Třeboní 30:16, když v prvním poločase dali hosté jen šest branek.

HK A.S.A. Město Lovosice - HBC Ronal Jičín

Výsledky 7. kola extraligy házenkářů

Přerov - Zubří 30:30 (15:15)

Nejvíce branek: Hastík 11/7, Kovařík 9, Hradil a Plšek po 3 - Jurka 9, Hanták 7/1, Stržínek 6, Bechný 3. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 7/7 - 3/2. Vyloučení: 3:7. ČK: Hanták. Diváci: 274.

Lovosice - Jičín 26:29 (15:15)

Nejvíce branek: Motl 6/3, Škvařil 5, Šuma 4 - Lepieš 6, Bareš 5, Naimann a Kvasnička po 4. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/1. Vyloučení: 3:6. ČK: Kurial (Jičín). Diváci: 814.

Dukla Praha - Hranice 27:24 (16:16)

Nejvíce branek: Mráz 9/2, Kotrč 6, Piskač 4 - Čadra a Indrák po 5, Dolák 4. Rozhodčí: Kohout, Vaník. Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/2. Vyloučení: 4:4. Diváci: 150.

Karviná - Kopřivnice 42:27 (21:12)

Nejvíce branek: Petrovský 8, Krahulec 7, Sliwka a Mlotek 5 - Rachač 9, Krejčiřík 8. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/2. Vyloučení: 5:8. Diváci: 668.

Plzeň - Třeboň 30:16 (12:6)

Nejvíce branek: Strýc 6, Tonar, Květoň a Škvařil po 4 - Loskot 5, Nohava 3. Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. Sedmimetrové hody: 0 - 1/1. Vyloučení: 4:2. Diváci: 400.