MČR v půlmaratonu

Jíchovi s Barcelonou uteklo finále Ligy mistrů o jednu branku, Skopje narazí na PSG

Kolín nad Rýnem ‒ Filip Jícha si o třetí titul v Lize mistrů nezahraje. Barcelona totiž nestačila v semifinálovém duelu na Vardar Skopje, kterému podlehla 25:26. Ve finále se tak představí makedonský tým, který narazí na Paris St. Germain. Barcelonu čeká boj o bronz s maďarským Veszprémem.

Filip Jícha v dresu Barcelony (vpravo) v utkání proti Skopje
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Michael Heuberger

Jícha otevřel skóre semifinálového zápasu v Kolíně nad Rýnem, další gól už ale nepřidal. Jeho tým v prvním poločase dlouho těsně vedl, do šaten šel však s jednobrankovým náskokem (13:12) Vardar.

V druhé půli už se Barcelona dostala do vedení pouze dvakrát v závěrečných minutách, koncovka ale vyšla lépe soupeři. Těsně před vypršením hrací doby rozhodl zápas, který řídili čeští sudí Václav Horáček a Jiří Novotný, svou trefou Chorvat Luka Cindrič.

Pětatřicetiletý Jícha vyhrál Ligu mistrů v letech 2010 a 2012 s německým Kielem, třikrát s ním odešel z finále poražen. V Barceloně působí od roku 2015.

Final Four házenkářské Ligy mistrů v Kolíně nad Rýnem - semifinále:

Vardar Skopje - Barcelona 26:25 (13:12), Paris St. Germain - Veszprém 27:26 (11:11).