Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Jablonec - FC Slovan Liberec

Jícha byl vyhlášen nejlepším házenkářem světa

Kristianstad - Český reprezentant Filip Jícha byl zvolen nejlepším házenkářem světa za rok 2010. V anketě expertů, novinářů a fanoušků, jejíž výsledky byly dnes vyhlášeny před večerním zahájením mistrovství světa ve Švédsku, dostal podle agentury AFP 31 procent hlasů. Nejlepší házenkářkou uplynulého roku je Rumunka Cristina Neaguová.

Osmadvacetiletá opora Kielu má za sebou veleúspěšný rok. Jícha svými góly dotáhl německý klub k triumfu v Lize mistrů i v bundeslize, byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem lednového mistrovství Evropy v Rakousku i německé ligy, která je společně se španělskou považována za dvě nejkvalitnější soutěže světa. V české anketě Sportovec roku obsadil šesté místo. Na MS ve Švédsku nicméně Jícha chybí, neboť český tým neuspěl v baráži se Srbskem.

V souboji pětice kandidátů Jícha poměrně těsně předčil Francouze Nikolu Karabatice, jenž dostal 28 procent hlasů. Další místa obsadili francouzský gólman a Jíchův spoluhráč z Kielu Thierry Omeyer (17 procent), chorvatský pivot Igor Vori (14) a španělský brankář Arpad Sterbik (10).

Vítězství v anketě bere jako významné ocenění. "Schválně říkám obrovské ocenění, protože házená je týmový sport a úspěchy jsou týmovou záležitostí. Každopádně to beru jako velký závazek do budoucna, je to skoro až neuvěřitelná zpráva. Teď budu ještě více na očích, budu muset na sobě ještě více pracovat," svěřil se nadšený házenkář.

Třetí příčku v ženské anketě obsadila Bojana Popovičová z Černé Hory, která bude soupeřkou českých reprezentantek v červnové baráži o postup na mistrovství světa do Brazílie.

Je nám líto, video expirovalo.
Telefonát Filipa Jíchy
Filip Jícha
zdroj: ČTK/AP autor: Kersin Joensson
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy