Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jezdectví 2024

Jícha a Čumplová jsou mezi prvními členy házenkářské Síně slávy

Velké pocty se dostalo dvěma českým házenkářským legendám. Filip Jícha a Petra Čumplová byli zařazeni do nově vytvořené Síně slávy Evropské federace (EHF). Včetně obou bývalých reprezentantů bylo takto oceněno 60 osobností – třicet mužů a třicet žen – u příležitosti 30. výročí vzniku organizace.

Je nám líto, video expirovalo.
Jícha a Čumplová vstoupili do házenkářské síně slávy

Na dnešním galavečeru ve Vídni byli zároveň premiérově vyhlášeni nejužitečnější evropští hráči uplynulé sezony. Ocenění MVP získali jeden z lídrů dánských mistrů světa Simon Pytlick a norská brankářka Katrine Lundeová, spoluhráčka Jany Knedlíkové a Markéty Jeřábkové v týmu vítěze Ligy mistryň Kristiansandu.

Jednačtyřicetiletý Jícha v současnosti působí jako trenér Kielu, se kterým nedávno získal potřetí titul jako kouč. Mezi legendy byl ale uveden za hráčskou kariéru, a to v kategorii levých spojek. Jícha si v roce 2010 vysloužil ocenění pro nejlepšího házenkáře světa, s Kielem se radoval ze sedmi bundesligových titulů a dvakrát s ním vyhrál Ligu mistrů, s Barcelonou dvakrát ovládl španělskou ligu.

O devět let starší Čumplová patří do kategorie levých křídel. Trojnásobná česká házenkářka roku také dlouhodobě působila v Německu, kde s Leverkusenem získala tamní pohár. Autorka 939 reprezentačních gólů byla v roce 2000 zařazena do výběru světa a třikrát si vysloužila nominaci do nejlepší evropské sestavy.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články