Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905

Jde se do finále. Házenkářky se sešly před blížícím se ME

České házenkářky zahájily v Chebu závěrečnou přípravu na prosincové mistrovství Evropy ve Francii. Reprezentantky nyní čeká tradiční turnaj O štít města Chebu, příští úterý už tým vyrazí do dějiště šampionátu. Trenér Jan Bašný má k dispozici kompletní kádr.

Iveta Luzumová
zdroj: chf.cz autor: Alžběta Vejrostová

"Bude to dost náročné. Čeká nás obsáhlá tréninková i video příprava. Čeká nás několik video a taktických porad, budeme se zaměřovat jenom na naši hru. Dále ladit věci, na kterých jsme na podzim pracovali, a něco nového přidáme," uvedl Bašný.

V Chebu má 20 hráček a 17 z nich by mělo odletět na šampionát. "Žádná omluvenka nepřišla, do reprezentace žen není zvykem omluvenky posílat. Je pozitivní, že kromě zraněné Míši Hrbkové a těhotné Petry Růčkové, které jsou samozřejmě velkými ztrátami, už nemáme žádnou zraněnou hráčku. Podle toho, co jsem v průběhu ligových bojů sledoval, se opory týmu těší dobré formě," pochvaloval si Bašný.

Vrcholem soustředění bude přípravný turnaj, v němž změří síly se Švýcarskem, Chorvatskem a Slovenskem. "Každá hráčka odehraje dva zápasy. Hrát týden před šampionátem tři zápasy ve třech dnech je příliš. Vybereme si jeden zápas, který odehrajeme v nejsilnější sestavě základní čtrnáctky, ve druhém to namíchám a jeden zápas odehrají především hráčky, které spíš na šampionát nepojedou, nebo jsou to spíše hráčky lavičky," uvedl Bašný.

Některé hráčky tak odjedou z Chebu už v sobotu ráno a nenastoupí k zápasu se Slovenskem. "Doufám, že nám tento plán nenaruší nějaká zranění nebo nemoci," řekl Bašný. Následně bude mít tým dva dny volno a v úterý už odcestuje do Brestu, kde se bude chystat na vstup do šampionátu.

Reprezentantky rozehrají Euro v sobotu 1. prosince proti Rumunkám. "Podařilo se nám zajistit závěrečné dny přípravy před šampionátem přímo v Brestu. To je skvělé, protože se nebudeme muset složitě scházet v Čechách a přípravu rozbíjet několikerým stěhováním a dlouhými přesuny. Ušetříme spoustu času i sil," těší Bašného.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy