Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Norsko

Jak na nejlepší házenkářku světa? Bašný už ví, ale neprozradí

Helsingborg (Švédsko) – V cestě mistrovstvím Evropy čekají na české házenkářky v úterý Rumunky. Hlavní hrozbou je především nejlepší hráčka světa Cristina Neaguová. Trenér Jan Bašný má přichystané dvě varianty. Jednou z nich je eliminovat přímo ji, druhou je zabránit tomu, aby chystala gólové příležitosti pro ostatní. Bašný už jednu z variant zvolil, ale neprozradí jakou.

Jan Bašný
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Podle českého trenéra hra Rumunek stojí a padá se dvěma hráčkami, především s Neaguovou. "Je to mnoho let nejlepší hráčka světa. Je silná, rychlá, ale taky má cítění na to vybrat správné rozhodnutí v herních situacích. Nejenže střílí branky, ale chystá je i pro ostatní. To neumí všechny typické střelkyně," řekl Bašný.

Proto zvažoval, zda chtít zastavit Neaguovou ve střílení branek, nebo v rozehrávání akcí. "Ostatní hráčky mají více prostoru, protože se soupeřky soustředí na ni. Všechny týmy, co to tak udělaly, s Rumunskem prohrály. Jediné Norsko to neudělalo a vyhrálo. Ale zase je to Norsko," uvedl Bašný.

V posledním vzájemném zápase prohrály české házenkářky s Rumunkami v loňském roce na turnaji v Paříži o pět branek. "Víme, o co půjde. Proto to zkusíme nějak uhrát," řekl Bašný.

Nadmíru těžká cesta

Pokud chtějí Češky pomýšlet na postup mezi nejlepší čtveřici týmů, musí vyhrát jak s Rumunkami, tak středeční zápas s obhájkyněmi evropského titulu a úřadujícími světovými šampionkami Norkami. Ani to by jim ale nemuselo stačit. Zatím mají na kontě dva body za úvodní výhru na šampionátu nad Maďarskem.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy