Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Hromadná absence: Jícha a devět dalších si nezahraje proti Francii

Brno - Bez jednoho z nejlepších házenkářů světa Filipa Jíchy se budou muset obejít čeští házenkáři v kvalifikačním utkání na ME proti jednomu z nejlepších týmů světa - Francii. Nejen on, ale i devět dalších hráčů bude chybět v utkání trenérům Janu Filipovi a Danielu Kubešovi.

Třiatřicetiletý Jícha kvůli zranění vynechal i páteční závěr německé ligy, v níž jeho Kiel získal počtvrté za sebou titul. Kvůli problémům s kolenem nenastoupí Pavel Horák, Jakub Szymanski a Petr Linhart. Zranění ramene vyřadilo Ladislava Bryknera a Tomáše Říhu, loket trápí Radima Chudobu, záda Michala Kasala, úpon svalu má zraněný brankář Martin Galia a Tomáš Řezníček dostal angínu.

Se zpožděním přicestují do Brna k přípravě hráči z druhé německé ligy Tomáš Mrkva, Ondřej Zdráhala a Roman Bečvář, které ještě dnes odpoledne čekají klubové povinnosti. "Sport už je takový. Někdy se to takhle hloupě sejde. K dispozici jsou ale nejlepší zdraví čeští házenkáři a všichni společně budeme makat na sto procent. Moc dobře víme, proti komu hrajeme," řekl manažer reprezentace Karel Nocar k utkání s olympijskými vítězi a mistry světa i Evropy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy