Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Michaelem Krmenčíkem

Hladká výhra nad Švýcarskem. České házenkářky vstoupily do turnaje v Chebu dobře

České házenkářky vstoupily do turnaje čtyř zemí O štít města Chebu pohodlnou výhrou 34:25 nad Švýcarskem. Svěřenkyně kouče Jana Bašného, které se chystají na mistrovství Evropy, splnily roli jasných favoritek a téměř po celý zápas dominovaly. V pátek reprezentantky změří síly s Chorvatskem a v sobotu je čeká generálka na šampionát proti Slovensku.

Česká házenkářka Iveta Luzumová
zdroj: Alžběta Vejrostová/chf.cz

Trenér Bašný povolal na turnaj 20 hráček a do utkání se Švýcarkami nenasadil čtyři z nich - brankářku Kudláčkovou, křídelnici Dvořákovou, spojku Šustkovou a pivotku Konečnou.

Před rokem české hráčky porazily Švýcarsko o sedm branek a tentokrát byl rozdíl mezi týmy ještě větší. Výběr helvétského kříže, který na rozdíl od soupeře nepostoupil na evropský šampionát, vedl jen jednou v utkání 2:1 a od té doby už jasně dominoval domácí favorit.

Češky se prosazovaly z rychlých brejků a také využívaly toho, že soupeř útočil bez brankářky. Bašného svěřenkyně díky tomu vstřelily řadu gólů do prázdné branky a jednou se přes celé hřiště trefila i gólmanka Satrapová. "Vývoj zápasu jsme si zjednodušili tím, že jsme dobře začali. Prakticky jsme rozhodli v prvních 20 minutách, takže potom jsme si relativně v klidu mohli zkoušet různé varianty sestavy i útočné hry," uvedl Bašný.

Je nám líto, video expirovalo.
Ženská házenkářská reprezentace zahájila přípravu před MS vítězně

Domácí celek si už do poločasu vypracoval osmigólový náskok 19:11, který hned po přestávce navýšil šňůrou čtyř branek. Na začátku poslední desetiminutovky vedly Češky už o 14 gólů, v závěru však polevily a nechaly outsidera snížit.

"Myslím si, že z naší strany to byl dobrý zápas. V obranné fázi byl první poločas o něco lepší než druhý. Výhra byla jasná, rozdíl byl dost vysoký. Polevení na závěr se mi moc nelíbí, ale je to pochopitelné. Nemyslím si, že v některém zápase na šampionátu budeme mít tak velký náskok, takže podobná situace nenastane. Ale koncentrace hráček a snaha ubránit musí být určitě větší po celých 60 minut," řekl Bašný.

V pátek se jeho svěřenkyně utkají s Chorvatkami, které rovněž postoupily na Euro. "Zítřejší soupeř bude velice silný, Chorvatsko je na naší úrovni. Budeme hrát zítra s nejsilnější sestavou a pokusíme se ověřit si, že to, co jsme si natrénovali, jsme schopni uhrát i proti soupeři, který bude účastníkem Eura," dodal Bašný.

Tradiční turnaj v Chebu je pro národní tým poslední zápasovou prověrkou před ME ve Francii. V pondělí Bašný oznámí konečnou nominaci, v úterý reprezentantky odcestují do dějiště šampionátu a příští sobotu vstoupí do základní skupiny soubojem s Rumunkami.

ČR - Švýcarsko 34:25 (19:11)

Sestava ČR: Satrapová, Mučková - Knedlíková, Kovářová, Ryšánková, Mika, Kordovská, Luzumová, Mikulášková, Hurychová, Adámková, Marčíková, Šetelíková, Zachová, Jeřábková, Malá.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy