Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
LDLC ASVEL Féminin - ZVVZ USK Praha

Házenkářský veterán Galia: Může to být moje poslední MS, těším se

Loni v lednu ještě nevěděl, zda bude pokračovat v kariéře, nakonec se ale po mistrovství Evropy házenkářský brankář Martin Galia rozhodl v národním týmu setrvat. Přitom mu je už jednačtyřicet. S českým celkem každopádně míří na světový šampionát do Egypta a na závěrečný turnaj se těší o to víc, že tentokrát může být jeho posledním. Přímé přenosy z MS odvysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Brankář házenkářské reprezentace Martin Galia
zdroj: Český svaz házené autor: Hana Vrbková

"Dá se říct, že po každém takovém turnaji u mě už asi nebude nic jiného, než že budu uvažovat o tom, jestli budu pokračovat v reprezentaci, nebo ne. My jsme se takhle dohodli s trenéry, že na mistrovství pojedu. Že ještě nenastal čas, abych skončil a aby náhrada za mě byla taková, abych tým mohl opustit," řekl Galia.

Český tým se představí na světovém šampionátu poprvé od roku 2015. "Je to opět po dlouhé době. My jsme to vždy měli těžší se na mistrovství světa dostat. Vždy nám buď scházela jedna branka, nebo jsme se tam nedostali nějakým nedopatřením, že jsme to nezvládli. Já se vyloženě na tohle mistrovství těším, může to být i moje poslední," uvedl Galia.

V 41 letech je suverénně nejstarším hráčem v aktuálním reprezentačním výběru. "Všichni se mě ptají, co mě žene dál. A já na to vždycky odpovím: Dokud můžu, tak hraju," řekl Galia s úsměvem.

"Teď se situace trošku změnila, protože už se snažíme zapojit Mizerku ze Zubří. Ten má obrovský potenciál, aby už mohl začít hrát v nároďáku. Třeba se propracuje na mistrovství tak, že já budu sedět na tribuně a on bude chytat. Vše je možné," uvedl Galia na adresu talentovaného gólmana Šimona Mizery.

Ještě před vstupem do světového šampionátu čekají český tým v tomto týdnu úvodní dva zápasy evropské kvalifikace proti Faerským ostrovům. Před středečním prvním duelem venku přišli reprezentanti o oba hlavní trenéry Jana Filipa s Danielem Kubešem, kteří mají koronavirus. Zastoupí je Petr Štochl a Pavel Pauza.

Reprezentační brankář Martin Galia
zdroj: Český svaz házené autor: Ivo Dudek

Sám už koronavirus prodělal v polském Górniku Zabrze, za který hraje. Zápasy s Faeřany, které byly kvůli koronaviru přeloženy na leden z listopadu, bere jako ideální přípravu na šampionát. "Je to dobrá zkouška před mistrovstvím, abychom věděli, jak jsme připraveni. A už to pomaličku dopilovávat k mistrovství a prvnímu zápasu," řekl Galia.

Do šampionátu český celek vstoupí zápasem se Švédskem, dalšími soupeři v základní skupině jsou domácí Egypt a Chile. Na turnaji budou kvůli koronavirové situaci scházet některým týmům opory.

"Myslím, že možná v každém týmu někdo vypadne. Nesnižoval bych ale kvalitu turnaje, že by měl být slabší. Šanci dostanou noví kluci. Třeba já v národním týmu začínal ve 20 nebo 21 letech a nikdo nepočítal s tím, že začnu hrát. Ale šanci jsem chytil okamžitě," dodal Galia.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy