Následuje
VK Jihostroj České Budějovice - Trentino Itas

Házenkářský svaz odstoupil od pořádání ME

Mistrovství Evropy házenkářů v České republice nebude. Tedy alespoň v letech 2022 a 2024. Český svaz házené odstoupil od společné kandidatury na pořádání šampionátu. Dalšími pořadateli měly být Slovensko a Maďarsko. Důvodem jsou nejasnosti a problémy v oblasti státního financování sportu.

Radost českých házenkářů
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

"Za stávajícího stavu financování sportu ze strany státu by potvrzení kandidatury znamenalo neomluvitelný ekonomický hazard, který jsme nechtěli podstoupit," uvedl prezident českého svazu házené Radek Bendl, který kvůli útokům některých klubů na svou osobu stejně jako manažer reprezentací Karel Nocar k 31. lednu odstoupí z funkce.

Květnová kauza, v rámci které byli zadrženi tehdejší náměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová a předseda FAČR Miroslav Pelta, způsobila pozdržení dotací pro sport a zasáhla i házenkáře.

Svaz byl navzdory problémům ještě na konci prázdnin připraven podat do uzávěrky 1. listopadu závaznou přihlášku na pořádání kontinentálního šampionátu s tím, že finálový blok by hostila pražská O2 arena. Nakonec ale na poslední chvíli kandidaturu zrušil.

O hostitelích šampionátů se rozhodne v červnu příštího roku. O pořádání závěrečného turnaje v roce 2022 projevily vedle česko-slovensko-maďarské kandidatury zájem také Belgie se Španělskem a Francií, Dánsko s Německem a Švýcarskem, o šampionát o dva roky později usiluje jedna tříčlenná kandidatura a zbytek jsou jedna nebo dvě uchazečské země.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy