Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Házenkářský reprezentační brankář Galia zřejmě dopoval

Lemgo (Německo) - Německý házenkářský svaz dnes oficiálně oznámil, že český reprezentační brankář Martin Galia z týmu TBV Lemgo měl pozitivní dopingový test. Třicetiletý ostravský rodák zatím nebyl suspendován a zůstal členem kádru Lemga, nicméně v případě potvrzení dopingového nálezu po analýze B vzorku mu hrozí dvouletý trest. O možném Galiově dopingu informoval už v týdnu list Hamburger Morgenpost. Nyní klub českého brankáře potvrdil, že 28. března byly v jeho těle při testu objeveny stopy zakázané látky octopamin.

Octopamin se nachází v běžně dostupných lécích a také ve výživových doplňcích. Klub i Galia hodlají maximálně spolupracovat s antidopingovou komisí a poskytnout jí všechny údaje, které by mohly vést k vysvětlení případu.

Nyní se vyšetřování zaměří na to, které léky, jež obsahují zakázanou látku, Galia před dopingovou kontrolou bral. Sám český gólman v rozhovoru pro deník Sport uvedl, že byl v inkriminovaném období nemocný a na chřipku si vzal léky, jejichž užití nekonzultoval s klubovým doktorem. Hráč také řekl, že ani on, ani lidé z klubu nemají o tom případu žádné informace. "Nepřišel dopis, nikdo mě nekontaktoval. Prostě nic," konstatoval reprezentační brankář.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy