WA Race Walking Tour Gold - Poděbrady

Házenkářské semifinále si zahraje Plzeň, Hranice a Karviná

Praha - Házenkáři Plzně, Hranic a Karviné jsou v semifinále play-off extraligy, k postupu jim shodně stačily tři zápasy. Plzeňští obhájci titulu vyřadili Lovosice, Hranice si postup zajistily výhrou ve Frýdku-Místku a Karviná porazila Zubří.

Utkání Lovosice - Karviná
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Lovosice ve druhém utkání v Plzni podlehly jen těsně, doma ale po poločase ztratily s mistrem kontakt a nakonec prohrály 20:28. "Nastoupili jsme s respektem z toho minulého utkání doma, kdy jsme Lovosice porazili jen o gól. Hráči byli koncentrovaní a odhodlaní, že to dnes chtějí ukončit, a úspěch byl samozřejmě podpořen výkonem Radka Motlíka v brance," uvedl plzeňský trenér Martin Šetlík.

Zubřané zápas v Karviné vůbec nezvládli. Propadli především v obraně a za první poločas dostali 19 branek. "Stejně jako v předcházejících dvou zápasech i dnes jsme selhali ve všech komponentech hry. Je to pro nás obrovské zklamání," prohlásil trenér Zubří Andrej Titkov.

Sestřih házené Lovosice - Plzeň

Také Hranice potřebovaly k postupu jen tři zápasy, ve Frýdku-Místku ukončily sérii výhrou 29:26. "Základem byla obrana s Kučerkou v bráně, i útok s devětadvaceti góly byl dobrý. Jsme spokojení, takhle musíme pokračovat dál," konstatoval trenér Hranic Libor Hrabal.

Dukla se v třetím utkání v Jičíně představí až 27. dubna, zápas byl odložen kvůli startu Pražanů v semifinále Vyzývacího poháru.

Čtvrtfinále play-off házenkářské extraligy mužů - 3. zápasy:

Lovosice - Plzeň 20:28 (11:14)
Nejvíce branek: Motl 6/2, Klimt 4 - M. Škvařil 8, Tonar 6/1, Linhart 4. Konečný stav série: 0:3.

Karviná - Zubří 26:19 (19:10)
Nejvíce branek: Frančík 7, Veřmiřovský 5/1, Gelnar 4 - Šlachta 5, Hrstka a Reček po 3. Konečný stav série: 3:0.

Frýdek-Místek - Hranice 26:29 (14:16)
Konečný stav série: 0:3.

Litovel - Kopřivnice 22:21 (13:13)
Nejvíce branek: Konšel 6/1, Juříček 5, Dědek 4 - Fulnek a Hardt po 4, Patřík 4/1, Gřes 4/3. Stav série: 2:1.

Zlín - KP Brno 24:31 (9:12)
Nejvíce branek: Kavka 6/2, Buček 4 - Stein 7, Hubáček 6/1. Konečný stav série: 0:3. Brno se udrželo v extralize.