Házenkářky Zlína vystřídaly Olomouc na pozici do play-off

Praha - Házenkářky Olomouce prohrály v interlize ve Veselí nad Moravou 22:26 a přepustily poslední postupové místo do play-off Zlínu, který vyhrál 23:17 v Přerově. Dvě kola před koncem má Zlín na Olomouc jednobodový náskok.

Zlínská házenkářka Denisa Kamenářová
zdroj: isifa/MAFRA autor: Luděk Ovesný

Olomoucké házenkářky čekají na výhru už čtyři zápasy a prohrály potřetí za sebou. "Bohužel nám nevyšel začátek druhé půle, prvních deset minut, což bylo klíčové. A domácímu týmu pomohla výměna brankářky, která nás vychytala opravdu v jasných brankových příležitostech," litoval olomoucký trenér Jan Bělka.

V bojích o pozici nejlepšího českého týmu má Slavia po výhře 34:22 nad předposledním Pískem stále dva body k dobru před Mostem, který zase deklasoval nejslabšího slovenského účastníka soutěže ŠKP Bratislava 39:17. Oba celky čeká příští sobotu vzájemný zápas v Praze.

Třetí jistý účastník českého play-off Poruba naopak prohrál domácí duel se sousedem v tabulce Šalou 19:22. "Na utkání měly vliv hlavně momenty v úvodu zápasu, kdy jsme měli spoustu neproměněných šancí, soupeřkám vyšlo několik snadných dorážek a ztráta naskočila," konstatoval domácí trenér Ján Beňadík, jehož tým vyhrál jediný z posledních pěti zápasů a skončí v základní části mezi českými celky třetí.

Výsledky 24. kola interligy

Písek - Slavia Praha 22:34 (9:12) Nejvíce branek: Kovářová 9/2, Palasová 4/2, Michková 3 - Malá 7, Kutlvašrová 5/1, Galušková 3/1.

Prešov - Zlín 17:23 (4:10) Nejvíce branek: Šutranová 5, Babúková 4, Gajdošová 2 - Birkušová 6, Kříčková a Brzósková po 4.

Most - ŠKP Bratislava 39:17 (22:10) Nejvíce branek: Mičiníková 6, Schererová 5, Súkenníková 4 - Ižová 4, Valovičová 3, Šarišská 2.

Partizánske - Michalovce 22:30 (12:16) Nejvíce branek: Savičová a Szökeová po 6, Michnová 5 - Kučerovová a Levčenková po 7, Perederyjová 5.

Poruba - Šaľa 19:22 (10:13) Nejvíce branek: Marčíková 5/2, Minarčíková a Ryšánková po 4 - Klučková 8/1, Pócsíková 4/1, Rácková 2.

Veselí nad Moravou - Olomouc 26:22 (11:13).