Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Házenkářky začaly turnaj čtyř zemí prohrou s Rakouskem

Start do turnaje čtyř zemí O štít města Chebu se ženské reprezentaci nevydařil. Házenkářky sice držely v napínavém souboji s Rakouskem krok prakticky až do konce, ale v závěru na soupeřky nestačily a Rakušankám po vyrovnané první půli (14:14) podlehly těsně 27:28. Svěřenkyně Jana Bašného dále čeká Švýcarsko a B-tým Norska.

Utkání Česko - Rakousko
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Bašný šetřil proti Rakušankám některé opory, nehrály Knedlíková ani Malá. Domácí tým vstoupil do zápasu lépe a v šesté minutě vedl už o čtyři branky po trefě Adámkové. Češky si pak většinu první půle udržovaly náskok, těsně před přestávkou ale polevily a Rakušanky srovnaly na 14:14.

Také po změně stran si zpočátku domácí výběr udržoval mírný náskok, zlom ale nastal na startu druhé poloviny dějství. Dedicová poprvé v utkání poslala do vedení Rakousko, Češky navíc potkal pětiminutový střelecký výpadek a stejná hráčka následně upravila na rozdíl tří gólů.

Je nám líto, video expirovalo.
Házenkářky odstartovaly turnaj čtyř zemí prohrou s Rakouskem 27:28

Domácí tým držela se sedmi brankami jeho nejlepší střelkyně Luzumová, která v 56. minutě srovnala na 26:26. Rakušanky, které na rozdíl od českého celku nebudou startovat na světovém šampionátu, ale zareagovaly dvěma brankami po sobě a Hrbková už jen snížila.

"Věděli jsme, že to bude vyrovnané utkání, Rakušanky mají teď velmi kvalitní tým. Nejsem úplně spokojený s výsledkem a ani s výkonem našeho týmu. Bylo tam hodně slabých a hluchých míst jak v obraně, tak v útoku," řekl Bašný.

"Přestože jsme dali hodně gólů, hrozně moc střel bylo z nepřipravených pozic, hodně se ke slovu dostávala individuální hra. V obraně bylo také mnoho chyb a projevovala se velká nedisciplinovanost s odraženými míči. Skoro jsme se dotáhli, ale gól chyběl. Ale je rozhodně lepší, že jsme o branku prohráli teď, ne za deset dní na začátku šampionátu. Spokojený nejsem, ale máme ještě dva zápasy a pak týden na další přípravu," dodal Bašný.

Po turnaji v Chebu se v pondělí sejde vybraná osmnáctka hráček v Plzni a ve středu 29. listopadu kouč Bašný oznámí finální nominaci šestnácti jmen na mistrovství, která vzejde z nynějšího jednadvacetičlenného kádru. Na šampionát do Německa český tým odcestuje o den později a do turnaje vstoupí v sobotu 2. prosince zápasem s Argentinou.

Přípravný turnaj házenkářek O štít města Chebu:

ČR - Rakousko 27:28 (14:14)

Sestava a branky ČR: Satrapová, Müllnerová - Luzumová 7, Jeřábková 6, Kordovská 4, Zachová 3, Salčáková 3, Hrbková 3, Adámková 1, Ryšánková, Maňáková, Andrýsková, T. Fryčáková, Marčíková, Šetelíková, V. Fryčáková. Nejvíce branek Rakouska: Freyová 8, Huberová 6, Dedicová 5. Rozhodčí: Blanar, Haramul (oba ČR). Vyloučení: 2:3. Diváci: 950.

Norsko B - Švýcarsko 27:20.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy